Produkcja węgla JSW wzrosła r/r do 3,85 mln ton w III kw. 2019 r.

Omawiane walory:

Produkcja węgla w Jastrzębskiej Spółce Węglowej wyniosła 3,85 mln ton w III kw. 2019 r. wobec 3,37 mln ton rok wcześniej (i wobec 3,53 mln ton w poprzednim kwartale).

Produkcja,węgla,JSW

(Fot. spółka)

Produkcja węgla koksowego wyniosła ok. 2,75 mln ton i była wyższa w porównaniu do II kw. 2019 r. o ok. 11,5 proc., a w stosunku do III kw. 2018 r. wyższa o ok. 21,6 proc. Z kolei produkcja węgla do celów energetycznych wyniosła ok. 1,1 mln ton i była wyższa w porównaniu do II kw. 2019 r. o ok. 3,6 proc., a w stosunku do III kw. 2018 r. niższa o ok. 7 proc.

Sprzedaż węgla ogółem wyniosła ok. 3,31 mln ton i była wyższa w porównaniu do II kw. 2019 r. o ok. 3,5 proc., a w porównaniu do III kw. 2018 r. niższa o ok. 7 proc.

– Sprzedaż węgla do odbiorców zewnętrznych stanowiła w III kw. 2019 r. ok. 69% wolumenu ogółem – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Produkcja koksu ogółem w III kw. 2019 r. wyniosła 0,79 mln ton i była niższa w porównaniu do II kw. 2019 r. o ok. 10,2 proc., a w stosunku do III kw. 2018 r. niższa o ok. 5,9 proc. Sprzedaż koksu ogółem w III kw. 2019 r. wyniosła 0,74 mln ton i była niższa w porównaniu do II kw. 2019 r. o ok. 3,3 proc., a w stosunku do III kw. 2018 r. niższa o ok. 12,7 proc.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT jsw, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Ministerstwo Klimatu i spółki energetyczne mają list ws. gospodarki wodorowej

  Ministerstwo Klimatu podpisało z 17 spółkami i organizacjami z branży energetycznej i transportowej, m.in. Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem, PKN Orlen, Grupą Azoty, Grupą Lotos, Tauronem, JSW, Gaz-Systemem i PKP Energetyką "List intencyjny o ustanowieniu partnerstwa na rzecz budowy gospodarki wodorowej i zawarcia sektorowego porozumienia wodorowego".

 • Wzrosty importowane z Chin, mocny JSW i Mercator Medical

  Mocne wzrosty na giełdzie w Chinach nie tylko przesądziły o zielonym otwarciu dzisiejszych sesji w Europie, ale prawdopodobnie również ustawiły nastroje na dalszą cześć tygodnia.

 • Wypadek w kopalni Budryk. JSW wstrzymało wydobycie

  W kopalni Budryk w Ornontowicach około g. 11.20 doszło do krótkotrwałego zapalenia metanu, w wyniku czego trzy osoby zostały lekko poszkodowane (niegroźne poparzenia). Wydobycie w ścianie zostało wstrzymane, podała Jastrzębska Spółka Węglowa.

 • Liczba górników z JSW zarażonych koronawirusem powoli zbliża się do 4 tys.

  W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej stwierdzono już 3.880 przypadków zarażenia koronawirusem. Do dnia dzisiejszego wyzdrowiało 1.996 pracowników. Na kwarantannie wciąż przebywa 119 osób.

 • JSW z negatywną perspektywą ratingu kredytowego

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego Jastrzębskiej Spółki Węglowej ze stabilnej na negatywną. Rating został utrzymany na niezmienionym poziomie B+. Zmiana perspektywy ratingu kredytowego JSW związana jest przede wszystkim z pogarszającymi się wynikami finansowymi i generowaniem ujemnych wolnych przepływów pieniężnych, co negatywnie wpływa na pozycję kapitałową i płynnościową spółki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR