Property Lease Fund wnioskuje o układ z wierzycielami

Omawiane walory:

Notowana na NewConnect spółka z Wrocławia złożyła do sądu wniosek o otwarcie częściowego przyspieszonego postępowania układowego. Wśród wierzycieli znaczącą grupę stanowią posiadacze obligacji z rynku Catalyst.

Zarząd Property Lease Fund (dawny Leasing Experts) w lakonicznym komunikacie poinformował, że złożył w poniedziałek do sądu wniosek o otwarcie częściowego przyspieszonego postępowania układowego. Spółka liczy, że dzięki restrukturyzacji zaspokoi wierzycieli w wyższym stopniu niż w wypadku postępowania upadłościowego. Złożony właśnie wniosek nie jest większą niespodzianką. O podjęciu uchwały w tej sprawie spółka informowała w ubiegłym tygodniu. Sytuacji nie uratowała nawet zaciągnięta niedawno pożyczka na kwotę 2,5 mln zł. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany obligacjom Property Lease Fund

– Dzięki wszczęciu częściowego przyśpieszonego postępowania układowego emitent będzie miał możliwość szybszego zawarcia układu z wierzycielami, w tym z obligatariuszami spółki serii B, C, D, E. Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego i zawarcie układu pozwoli zaspokoić wierzycieli w wyższym stopniu niż byłoby to możliwe w postępowaniu upadłościowym oraz pozwoli spółce kontynuować działalność operacyjną. – czytamy w komunikacie.

O trudnej sytuacji finansowej spółki mówiło się od wielu miesięcy. Zarząd od ponad dwóch lat szukał źródeł finansowania działalności w postaci inwestora oraz starał się refinansować dług z obligacji na finansowanie bankowe lub private equity. Niestety, bez większych sukcesów. Kluczowym momentem okazało się fiasko majowej emisji obligacji serii F, w obliczu zapadającej 5 czerwca serii B oznaczonej symbolem PLE0616 i wartej 3 mln zł. W raporcie rocznym PLF ostrzegł, że w wypadku niepowodzenia emisji refinansującej spółka będzie skazana na restrukturyzację zadłużenia, między innymi rozważy propozycję zawarcia układu z wierzycielami.

Akcje Property Lease Fund są notowane na NewConnect. W poniedziałek na zamknięciu sesji jeden walor wyceniono na 0,17 zł. Oprócz tego spółka ma dwie serie obligacji na Catalyst: PLE0916 i PLE1216 o wartości nominalnej 7,7 mld zł. Kwotowania obu są znacznie poniżej nominału. Do obrotu nie trafiły natomiast papiery dłużne 1,5 mln zł, których termin wykupu przypada we wrześniu 2016 roku.

wykres_plf

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PROPERTYF, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR