Giełda upomniała 35 nierzetelnych spółek

Blisko co dziesiąta spółka z NewConnect ma problem z publikacją na czas raportu za IV kwartał 2018 r. 

Reprymendę za niewywiązywanie się z obowiązków raportowych tym razem otrzymało aż 35 spółek z NewConnect:

1. 4Mass
2. Aedess
3. Biomass Energy Project
4. Cenospheres Trade & Engineering
5. Concept Liberty Group
6. Ecotech Polska
7. GLG Pharma
8. Euroinvestment
9. MATRX Pharmaceuticals
10. Medical Cannabis
11. Maximus
12. Minox
13. TAX-NET
14. Verte
15. Star Fitness
16. Property Lease Fund
17. Prime Bit Games
18. Prima Park
19. Polonit
20. MVA Green Energy
21. M-TRANS
22. Motoricus
23. MOMO
24. Mineral Midrange
25. MGM Systems
26. Mega Sonic
27. Macro Games
28. Luxima
29. Logzact
30. I3D
31. Hetan Technologies
32. Global Trade
33. Centuria Group
34. BVT
35. Fabryka Konstrukcji Drewnianych

O ile obecność na niechlubnej liście takich spółek jak Aedes, I3D, Star Fitness, Property Lease Fund, Prima Park czy Logzact nie powinna dziwić (wszystkie są w trakcie restrukturyzacji lub upadłości), o tyle w wypadku tegorocznego debiutanta już możemy mówić o poważnej wpadce wizerunkowej. Mowa o 4Mass, czyli producencie kosmetyków pod marką Claresa. Spółka 10 stycznia zadebiutowała na NewConnect i już podpadła.

– Niemożliwość opublikowania raportu rocznego w terminie spowodowana była problemami z systemem księgowania magazynowego, w związku z czym wystąpiła konieczność dodatkowej weryfikacji danych finansowych, co wypłynęło na opóźnienie prac nad raportem rocznym. Jednocześnie zarząd emitenta informuje, że dołoży wszelkich starań by dokonać publikacji ww. raportu rocznego w możliwie najszybszym terminie – tłumaczy zarząd 4Mass.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Powody do wstydu mają także zarządy Macro Games i PrimeBit Games, czyli spółek z popularnej i lubianej wśród inwestorów branży gamingowej. W obu wypadkach publikacja raportu miała nastąpić 21 marca. Zarząd Macro Games tłumaczy się brakiem wyboru biegłego rewidenta przez radę nadzorczą, a PrimeBit Games – przeciągającym się badaniem sprawozdania.

Upomnienie to najłagodniejszy wymiar kary, jaki władze giełdy mogły zastosować. Zgodnie z regulaminem ASO (§ 17c ust. 1), w wypadku naruszeń regulaminu GPW może nałożyć na niesfornego emitenta karę nawet do 50 tys. zł.

– Raporty okresowe są podstawowym źródłem informacji finansowych o notowanych spółkach. Brak tych informacji w wymaganych przepisami terminie stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa obrotu i interesu jego uczestników – poinformowało redakcję StockWatch.pl Biuro Prasowe GPW.

Źródło: Regulamin Alternatywnego Systemu Obrotu

Termin publikacji raportu kwartalnego za IV kwartał 2018 upłynął w 14 lutego. Dzień później GPW podjęła decyzję o zawieszeniu obrotu akcjami 6 spółek (Fabryk Konstrukcja Drewnianych, GLG Pharma, Medical Cannabis, Mega Sonic, Minox i M-Trans), które nie przekazały raportu kwartalnego za IV kwartał 2018 r. i jednocześnie nie zapowiedziały publikacji raportu rocznego za 2018 rok we wcześniejszym terminie tj. nie później niż 80 dni po zakończeniu roku obrotowego (publikacja raportu rocznego we wcześniejszym terminie zwalnia z obowiązku publikacji raportu kwartalnego za IV kwartał). Jak poinformowało nas biuro prasowe GPW, obrót akcjami pozostałych spółek, które nie przekazały raportu kwartalnego za IV kwartał w wymaganym terminie, pozostawał zawieszony z innych przesłanek.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 4Mass, AEDES, BIOMASS, BVT, CTE, ecotech, fabrykakd, genergy, glgpharma, globaltr, Hetan, i3d, klebainv, LIBERTY, Logzact, Luxima, MAXIMUS, MEGASONIC, MGAMES, MGMSYS, Mineral, MINOX, Motoricus, MTRANS, PBGAMES, Polonit, PROPERTYF, SPAC1, StarFit, TAXNET, VELTO, Verte, VISION, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Pożyczka bezpieczniejsza od akcji – omówienie sprawozdania finansowego 4Mass po II kw. 2020 r.
 • PrimeBit Game ma list intencyjny z Up i Olymp ws. oferty produktowej do siłowni

  Prime Bit Games podpisał ze spółkami Up oraz Olymp list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie wytworzenia wspólnej oferty produktowej dedykowanej do siłowni, opartej na urządzeniach do siłowni w połączeniu z innowacyjnymi grami VR oraz systemem CRM, podał PrimeBit Games.

 • Koronahossa łapie zadyszkę. Oto 6 wskazówek, jak chronić tegoroczne zyski

  Na rynku znów powiało grozą. Czwartkową sesję główne indeksy GPW zakończyły kilkuprocentowymi spadkami, a NCIndex tąpnął aż o 15 proc. Dla wielu inwestorów, którzy całkiem niedawno rozpoczęli przygodę z giełdą, dzisiejsze straty to prawdziwy szok. Podpowiadamy, jak poruszać się po rozchwianym rynku i jak chronić świeżo wypracowane zyski.

 • Rynek główny GPW od ośmiu miesięcy nie odnotował ani jednego IPO

  Wartość pierwotnych ofert publicznych przeprowadzonych na europejskich giełdach w I kw. 2019 r. wyniosła rekordowo niskie 0,7 mld euro - to spadek o 95 proc. w skali roku (13,1 mld euro). W Warszawie odnotowano zaledwie 3 IPO, wszystkie na alternatywnym rynku NewConnect, ich łączna wartość wyniosła 3 mln euro. Oznacza to już drugi kwartał z rzędu bez debiutu na rynku głównym GPW (nie licząc przenosin z NewConnect), wynika z raportu IPO Watch Europe przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

 • PrimeBit Games wejdzie na chiński rynek

  PrimeBit Games podpisał umowę wydawniczą z Martian Interactive Entertainment Ltd. W ramach współpracy partner odpowie za wydanie tytułów studia w Chinach, a także niezbędne tłumaczenia, adaptację, marketing oraz dystrybucję gier. Pierwsza produkcja trafi do odbiorców tego rynku na początku II kw. br.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR