Prosper Capital Dom Maklerski chce pozyskać 4 mln zł z publicznej emisji akcji i zadebiutować na NewConnect

Omawiane walory:

Trwa publiczna emisja akcji Prosper Capital DM. Firma inwestycyjna chce pozyskać 4 mln zł na rozwój biznesu. Zapisy na akcje trwają do 25 lutego.

pcdm, akcje, emisja, debiut, newconnect

Piotr Teleon, prezes zarządu Prosper Capital DM

Lutowa oferta PCDM obejmuje 2 mln akcji nowej emisji po cenie 2 zł za sztukę. Jeden inwestor może złożyć zapis opiewający na co najmniej 1 tys. akcji, ale nie więcej niż 2 mln. Każdy inwestor może złożyć więcej niż jeden formularz zapisu, przy czym łączna liczba akcji wskazana w tych formularzach zapisu nie może być większa niż 2 mln. Środki pozyskane z oferty publicznej dom maklerski chce przeznaczyć na pokrycie wydatków związanych z realizacją strategii biznesowej na lata 2021-2022. Plan zakłada rozbudowę sieci sprzedaży, oferty produktowej oraz rozwój technologiczny domu maklerskiego. Po zakończeniu oferty PCDM planuje niezwłocznie złożyć wniosek o wprowadzenie akcji na rynek NewConnect.

– Jesteśmy niezależnym domem maklerskim charakteryzującym się dużą elastycznością w działaniu. Mamy profesjonalny zespół pracowników z szerokimi doświadczeniami zdobytymi w różnych domach maklerskich, co jest naszym ważnym atutem we współpracy z emitentami. Klientom oferujemy zdywersyfikowaną ofertę produktową. Uważamy, że obecna sytuacja na rynku kapitałowym sprzyja rozwojowi domów maklerskich – tłumaczy Piotr Teleon, prezes zarządu Prosper Capital Dom Maklerski.

Harmonogram oferty Prosper Capital DM

Termin Wydarzenie
9 lutego 2021 r. Publikacja dokumentu ofertowego
9 lutego – 25 lutego 2021 r Przyjmowanie zapisów na akcje serii I
26 lutego 2021 r Dzień przydziału akcji serii I
1 marca 2021 r. Zwrot nadpłaconych kwot
>> Szczegóły oferty i zapisy Prosper Capital DM znajdziesz tutaj

Prosper Capital Dom Maklerski specjalizuje się w emisjach akcji, obligacji, wprowadzaniu spółek na rynek regulowany i kompleksowej obsłudze poemisyjnej emitentów. Za pośrednictwem PCDM klienci mogą inwestować również w fundusze inwestycyjne. PCDM jest też Autoryzowanym Doradcą na rynku NewConnect i Catalyst oraz firmą partnerską GPW dla małych i średnich przedsiębiorstw. Współpracuje z Instytutem Energetyki Odnawialnej w zakresie wsparcia dla przedsiębiorstw z branży odnawialnych źródeł energii (OZE).

Jeśli oferta sprzeda się w całości, nowi akcjonariusze będą kontrolować nieco ponad 24 proc. akcji PCDM.

W 2018 roku PCDM przeprowadził, jako oferujący, dwie publiczne oferty akcji o łącznej wartości 7,8 mln zł, w tym jedną ofertę z prawem poboru oraz niepubliczne oferty papierów wartościowych (obligacji i certyfikatów inwestycyjnych) o łącznej wartości blisko 65 mln zł. PCDM pośredniczył w sprzedaży certyfikatów inwestycyjnych przez 13 towarzystw funduszy inwestycyjnych. W 2018 roku PCDM pośredniczył w 117 transakcjach na niepublicznym rynku wtórnym o łącznej wartości 255,2 mln zł. Na koniec 2018 roku PCDM prowadził ewidencje 39 serii obligacji dla 20 emitentów obligacji, zaś na koniec czerwca 2019 roku ewidencje 53 serii obligacji dla 26 emitentów. W 2019 roku spółka kontynuowała działalność w tym samym zakresie, poszerzając go o świadczenie usług agenta emisji. Powiększono zewnętrzną sieć sprzedaży, otrzymując łącznie 10 wpisów do rejestru AFI, z tym, że na koniec roku aktywnych było 5 agentów. W zakresie oferowania certyfikatów inwestycyjnych funduszy zamkniętych spółka pośredniczyła w sprzedaży o łącznej wartości 44,6 mln zł, w ofertach prywatnych i publicznych siedmiu TFI. W 2019 roku przeprowadzono także cztery publiczne oferty obligacji oraz akcji o łącznej wartości blisko 16 mln zł oraz niepubliczne oferty obligacji o łącznej wartości ponad 43 mln zł. Emitent pośredniczył w transakcjach na rynku niepublicznym o łącznej wartości ponad 20,5 mln zł.

Źródło: Dokument ofertowy PCDM.

W 2020 r. PCDM przeprowadził 8 ofert obligacji i 7 ofert akcji – o łącznej wartości 35,8 mln zł. Oferowano certyfikaty inwestycyjne siedmiu TFI, a wartość certyfikatów objętych przez klientów wyniosła 18,1 mln zł. Przeprowadzono 127 transakcji instrumentami rynku niepublicznego. Liczba emisji instrumentów finansowych, dla których emitent świadczył usługi agenta emisji wyniosła w roku 2020 50. Zewnętrzna sieć sprzedaży liczyła 5 agentów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o pcdm)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR