Prosper Capital Dom Maklerski pozyskał 4 mln zł z publicznej emisji akcji

Omawiane walory:

Prosper Capital Dom Maklerski poinformował o zamknięciu publicznej oferty emisji akcji serii I z sukcesem. W ramach oferty, spółka pozyskała 4 mln zł poprzez emisję 2 mln nowych akcji. Stopa redukcji wyniosła ponad 18 proc.

Piotr Teleon, prezes Prosper Capital DM.

Celem emisji było pozyskanie kapitału na pokrycie wydatków związanych z dalszym rozwojem naszej działalności, w szczególności z:

  • Wdrożeniem platformy transakcyjnej umożliwiającej pełną obsługę zdalną Klientów w zakresie oferty produktowej.
  • Rozbudową systemów Domu Maklerskiego mającą na celu wsparcie sprzedaży
    i optymalizację procesów.
  • Rozbudową infrastruktury wspierającej działania sprzedażowe Domu Maklerskiego.

Zapisy trwały od 9 do 25 lutego 2021 roku i były przyjmowane przez Prosper Capital Dom Maklerski. Inwestorzy złożyli zapisy na ponad 2,4 mln akcji, po cenie emisyjnej 2 zł. Stopa redukcji zapisów wyniosła 18,43 proc.

– Dziękujemy inwestorom za zaufanie jakim nas obdarzyli. Zainteresowanie naszą ofertą pokazuje, że Inwestorzy wierzą w rozwój usług rynku kapitałowego w Polsce i w to, że na rynku jest miejsce dla prężnie rozwijających się, niezależnych domów maklerskich. Kolejnym etapem jest niezwłoczne wprowadzenie akcji spółki do obrotu na NewConnect – komentuje Piotr Teleon prezes zarządu Prosper Capital Dom Maklerski.

Prosper Capital Dom Maklerski SA (PCDM) jest firmą inwestycyjną umożliwiającą klientom i partnerom pozyskiwanie oraz pomnażanie kapitału. Na bazie wieloletniego doświadczenia zespołu oraz aktualnej wiedzy rynkowej, dostarczają optymalne rozwiązania rynku kapitałowego m.in. za pośrednictwem Agentów Firmy Inwestycyjnej (AFI).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o pcdm)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR