Przychody Grupy Orbis wzrosły wstępnie o 7 proc. r/r do 406 mln zł w III kw. 2019

Omawiane walory:

Przychody Grupy Orbis wzrosły o 7,2 proc. r/r do 406,1 mln zł w III kw. oraz o 3,4 proc. r/r do 1.090,2 mln zł w I-III kw. 2019 r., podała spółka, prezentując wstępne dane.

(Fot. spółka)

Przychody w ujęciu like-for-like wzrosły o 5,2 proc. r/r do 396 mln zł w III kw. i o 5 proc. r/r do 1.062,1 mln zł w pierwszych trzech kwartałach roku.

Frekwencja wzrosła w III kw. o 0,2 pkt proc. do 81 proc., zaś średnia cena za pokój (ARR) netto zwiększyła się o 5,9 proc. r/r do 281 zł.

W okresie I-III kw. frekwencja wzrosła o 0,3 pkt proc. do 74 proc., a średnia cena za pokój wzrosła o 3,7 proc. do 270,5 zł.

Przychód na jeden dostępny pokój (RevPAR) wzrósł w III kw. br. o 6,1 proc. r/r do 227,6 zł, a w okresie I-III kw. wzrósł o 4,3 proc. do 200,2 zł.

Grupa Orbis jest największym operatorem hotelowym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Partnerem strategicznym Orbisu jest AccorHotels.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT orbis, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Orbis na I transzę buy backu chce przeznaczyć ok. 560 mln zł

  ORBIS wstępnie zakłada, że w programie skupu akcji własnych zrealizuje pierwszą transzę o wartości ok. 560 mln zł w terminie nie później niż do końca marca 2020 r.

 • Orbis rozpoczyna nowy rozdział swojej historii

  ORBIS w ramach optymalizacji modelu biznesowego firmy zakończył proces sprzedaży działalności serwisowej na rzecz Accoru.

 • Orbis miał 80 mln zł zysku netto w III kwartale 2019 r.

  Zmiana modelu biznesowego oraz dobre wskaźniki operacyjne w regionie Europy Wschodniej przełożyły się na wzrost EBITDA o 16,6 proc. Po trzech kwartałach wyniosła ona 387 mln zł. ORBIS podpisał również 17 nowych umów o zarządzanie i umów franczyzy.

 • Orbis proponuje skup akcji własnych zamiast dywidendy

  Zarząd ORBISu zaproponował, aby środki ze sprzedaży części biznesu trafiły na skup akcji własnych, a nie na dywidendę. Wniosek w tej sprawie będzie głosowany na walnym 12 listopada.

 • Miliard w dywidendach

  Jeszcze w tym roku do podziału między akcjonariuszy może trafić ponad 1,1 mld zł. StockWatch.pl znalazł garść spółek, które przez rynkową bessę przechodzą suchą stopą, a do tego płacą ponadprzeciętną dywidendę. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR