PZU: Obietnica dotycząca rosnących dywidend pozostaje realna

Omawiane walory:

Wyniki finansowe PZU sprawiają, że obietnica zapewnienia akcjonariuszom rosnących dywidend jest "jak najbardziej realna", poinformował dyrektor finansowy Tomasz Kulik.

PZU, dywidenda, akcje

(Fot. spółka)

– Nasze wyniki finansowe, wysokie bezpieczeństwo kapitałowe i coraz lepsze praktyki w zakresie zarządzania ryzykiem (ERM), skutkujące większą odpornością kapitałową oraz wysoką dyscypliną w zarządzaniu, skłoniły agencję S&P Global Ratings do podniesienia perspektywy ratingowej Grupy ze stabilnej do pozytywnej przy jednoczesnym pozostawieniu ratingu PZU na bardzo wysokim poziomie A-. Dalsza poprawa wskaźnika wypłacalności Solvency II w I kwartale 2019 roku potwierdza, że efektywnie gospodarujemy kapitałem i nasza obietnica zapewnienia akcjonariuszom rosnących dywidend jest jak najbardziej realna – powiedział Kulik, cytowany w komunikacie.

W maju br. akcjonariusze PZU zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę kwoty 2,42 mld zł, co oznacza wypłatę w wysokości 2,80 zł na jedną akcję. W czerwcu ub.r. akcjonariusze PZU zdecydowali o przeznaczeniu 2,16 mld zł z zysku za 2017 rok na dywidendę, tj. wypłatę w wysokości 2,50 zł na akcję.

Grupa PZU jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PZU, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR