PZU: Wyniki za 2018 r. uprawdopodabniają wypłatę stabilnie rosnącej dywidendy

Omawiane walory:

Wyniki PZU za 2018 r. uprawdopodabniają wypłatę dywidendy, poinformował CFO grupy, Tomasz Kulik. Podtrzymał, że PZU chce realizować obietnicę stabilnie rosnącej dywidendy.

(Fot. spółka)

– Poprawie rentowności towarzyszy wysoki poziom bezpieczeństwa mierzonego wskaźnikiem wypłacalności SII; po III kw. wyniósł on 245 proc. Wskaźnik nie uwzględnia pomniejszenia o przewidywaną dywidendę, której wypłatę uprawdopodabniają dobre wyniki wypracowane w 2018 roku. Chcemy realizować obietnicę stabilnie rosnącej dywidendy złożoną naszym akcjonariuszom – powiedział Kulik.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Skonsolidowany zysk netto Grupy PZU w 2018 roku wyniósł 5.368 mln zł i był wyższy o 1.183 mln zł, tj. o 28,3 proc. niż w roku poprzednim. Zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł 3.213 mln zł wobec 2.895 mln zł w 2017 roku, co oznacza wzrost o 11 proc. Zysk na akcję w 2018 roku wzrósł o 0,37 zł, tj. o 11 proc. do poziomu 3,72 zł.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 2.712 mln zł wobec 2.459 mln zł zysku rok wcześniej.

W czerwcu ubiegłego roku akcjonariusze PZU zdecydowali o przeznaczeniu 2.158,81 mln zł z zysku za 2017 rok na dywidendę, co dało wypłatę w wysokości 2,50 zł na akcję. W 2017 r. akcjonariusze zdecydowali o przeznaczeniu 1.208,93 mln zł z zysku za 2016 rok na dywidendę, co oznaczało wypłatę w wysokości 1,40 zł na akcję.

Kalendarium dywidend PZU.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PZU, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • KNF nałożyła kary finansowe na PZU, Altus TFI i DM BOŚ

  Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie nałożyła na PZU kary pieniężne w wysokości 150 tys. zł oraz w wysokości 1,55 mln zł, na Altus TFI dwie kary w wysokości 570 tys. zł każda, a także karę pieniężną w wysokości 100 tys. zł na Dom Maklerski BOŚ. Jednocześnie Komisja uchyliła w całości decyzję z marca ub.r. w przedmiocie nałożenia na PZU kary pieniężnej w wysokości 1,7 mln zł.

 • Inwestorzy boją się korekty na Wall Street, PZU i Erbud w górę po wynikach

  PZU i Erbud rosną po publikacji wyników kwartalnych, a Alior Bank kontynuuje odbicie. Duża grupa inwestorów na GPW obawia się korekty na Wall Street.

 • PZU będzie analizował możliwość przejęcia mBanku

  Powszechny Zakład Ubezpieczeń będzie analizował możliwość przejęcia mBanku w kontekście potencjalnych synergii, jakie mógłby uzyskać z bankami, należącymi do grupy, poinformował prezes Paweł Surówka. PZU nie zamierza sprzedawać żadnego ze swoich banków.

 • Faworyci DM mBanku na listopad

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał kilkanaście spółek, które warto obserwować w najbliższych tygodniach. 

 • Prognozy wyników za III kwartał wg DM mBanku

  Rozpoczęty właśnie sezon wyników będzie pierwszym naprawdę trudnym testem dla spółek notowanych na GPW. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak miniony kwartał wypadł w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR