QubicGames: Przychody z gry Dex przekroczyły koszty wydania i marketingu

Omawiane walory:

Przychody ze sprzedaży gry "Dex" w wersji cyfrowej uzyskane w przedsprzedaży oraz pierwszych trzech tygodniach sprzedaży przekroczyły łączne poniesione koszty wydania oraz marketingu gry na platformę Nintendo Switch oraz sumę wypłaconego minimum gwarancyjnego dla dewelopera gry. Kurs akcji studia rośnie dziś o 8,92 proc., a za jedna akcję płacono 7,08 zł.

qubic, games, dex, wyniki, przychody, nintendo,

Fot. fb/QubicGames

– Jednocześnie przychody wygenerowane przez grę do dnia niniejszego raportu w pełni pokryły zwrot nakładów inwestycyjnych współwydawcy gry, spółki Sonka, które zgodnie z umową zawartą przez emitenta ze spółką Sonka jako pierwsze są recoupowane z przychodów z gry – czytamy w komunikacie.

Dalsze przychody z gry, po potrąceniu prowizji Nintendo, będą należne w proporcji 50 proc. QubicGames oraz 50 proc. łącznie – deweloperowi gry, Dreadlocks, i współwydawcy.

– Niezależnie od sprzedaży cyfrowej gry prowadzona jest przedsprzedaż limitowanej wersji pudełkowej gry przez wydawcę – Red Art Games. Sprzedaż tej wersji dodatkowo zwiększy zyskowność osiągniętą ze sprzedaży gry – czytamy dalej.

QubicGames podał też, że premiera japońskiej wersji gry została przeniesiona na październik 2020 r. Spółka planuje wspólną japońską premierę gry „Dex” wraz z drugim cyberpunkowym tytułem „Akane”. Studio poinformowało również, że premiera gry „Death’s Hangover” na konsolę Nintendo Switch w Ameryce Północnej, Europie i Australii odbędzie się 28 sierpnia 2020 r. Regularna cena gry na platformie Nintendo Switch została ustalona na poziomie 4,99 USD / 4,99 euro.

QubicGames jest studiem deweloperskim, które zostało założone w 2004 r. Do 2012 r. spółka realizowała głównie gry na konsole Nintendo, a od 2014 r. zajmuje się także produkcjami na platformy iOS/Android, Sony PS4 i PS Vita, a także komputery PC/Mac. Spółka jest notowana na NewConnect od 2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o QUBICGMS)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR