R22 przedstawił rekomendację wypłaty pierwszej dywidendy

Omawiane walory:

Dostawca usług hostingu proponuje stawkę 30 groszy na akcję i zapowiada kolejne dywidendy. Uchwalona właśnie polityka dywidendowa zakłada wypłatę co najmniej 30 proc. skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej.

akcje, dywidenda, r22

R22 po niecałych dwóch latach od debiutu na GPW przedstawiło propozycję dywidendy. Z zysku za rok obrotowy 2018/2019 do podziału ma trafić 4,23 mln zł, czyli 0,30 zł na jedną akcję. Przy obecnym kursie stopa dywidendy wynosi 1,5 proc. Proponowany dzień dywidendy to 15 października, a dniem wypłaty – 22 października. Ostateczną decyzję w sprawie wypłaty dywidendy podejmie walne zgromadzenie.

Przypomnijmy, że spółka podczas IPO w grudniu 2017 r. zadeklarowała, że zarekomenduje pierwszą wypłatę najwcześniej za rok obrotowy kończący się 30 czerwca 2019 roku, uzależniając ostateczną treść rekomendacji od aktualnej sytuacji finansowej i płynnościowej grupy oraz jej planów inwestycyjnych.

Oprócz pierwszej rekomendacji spółka przedstawiła też 5-letnią politykę dywidendy (wliczając rok 2018/2019). Stawka na akcję ma systematycznie rosnąć, ale zarząd przed każdą rekomendacją będzie brał pod uwagę sytuację finansową i płynnościową grupy.

– W minionym roku osiągnęliśmy rekordowe wyniki, które pozwalają nam dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Już wcześniej, na przełomie czerwca i lipca przeprowadziliśmy skup akcji własnych. Teraz, zgodnie z zapowiedziami rekomendujemy wypłatę pierwszej w historii R22 dywidendy. Chcemy, aby każdego roku była ona wyższa w ujęciu nominalnym – mówi Jakub Dwernicki, prezes R22.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W 2018/2019 r. grupa osiągnęła 145,6 mln zł przychodów, 37,9 mln zł znormalizowanego zysku EBITDA (wzrost o 39 proc. r/r). Zysk netto wzrósł o 59 proc. do 16,7 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 11,6 mln zł i było o 70 proc. wyższy niż rok wcześniej.

Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości – od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT R22, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • R22 zapowiada wypłatę wyższej r/r dywidendy za rok obrotowy 2019/2020

  R22 zakłada wypłatę dywidendy z zysku za rok obrotowy 2019/2020, poinformował prezes Jakub Dwernicki. Zapowiedział, że kwota dywidendy będzie wyższa niż w poprzednim roku.

 • Szybka realizacja zysków i do góry, w grze Enter Air i Sanwil

  Początek wtorkowej sesji na GPW upłynął pod znakiem szybkiej realizacji porannych zysków, ale nastroje na globalnych rynkach dalej pozostają dobre, przez co wszystkie warszawskie indeksy wciąż mają duże szanse zamknąć dzień na solidnych plusach.

 • R22 miało blisko 4 mln zł zysku netto w III kwartale roku obrotowego

  R22 odnotowało 3,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. roku obrotowego 2019/2020 (tj. styczeń - marzec 2020 r.) wobec 3,4 mln zł zysku rok wcześniej.

 • R22 zapłaci niższy podatek CIT dzięki uldze IP Box

  Grupa technologiczna otrzymała indywidualną interpretację związaną z zastosowaniem tzw. IP Box, czyli ulgi umożliwiającej preferencyjne opodatkowanie dochodów wytwarzanych przez prawa własności intelektualnej. Dzięki niej zyski osiągane z autorskich platform Redlink oraz EmailLabs będą opodatkowane stawką 5 proc. W odniesieniu do rozliczenia podatkowego za 2019 r. oznacza to niższe zobowiązanie CIT o 1,2 mln zł.

 • WIG20 zaczyna się urządzać poniżej 2.000 pkt., w grze Rainbow Tours i Wirtualna Polska

  Epidemia koronawirusa spędza sen z powiek inwestorom z GPW. Na warszawskim parkiecie jest czerwono, a indeks WIG20 urządza się poniżej 2.000 pkt. i jest jednym z najsłabszych w Europie. W dalszym ciągu gorąco jest na Rainbow Tours, Enter Air i Mercatorze, do których dołączyła Wirtualna Polska, R22 i Asseco SEE.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR