R22 wykupi mniejszościowe udziały w segmencie hostingu

Omawiane walory:
Grupa technologiczna skorzystała z opcji wykupu mniejszościowych udziałów w segmencie hostingu. Dzięki planowanej na 31 stycznia transakcji udział R22 w segmencie hostingu wzrośnie do 100 proc.
r22,hosting,akwizycja

Fot. R22

– Uzyskanie 100 proc. udziałów w segmencie hostingu to nasza najlepsza inwestycja w tym obszarze. Rozwój segmentu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy pokazuje, że podjęta prawie rok temu decyzja o wykupie funduszu była słuszna. Przy atrakcyjnej wycenie nabywamy udziały w bardzo dynamicznie rozwijającej się firmie hostingowej. Spółce, którą dodatkowo doskonale znamy. – komentuje Jakub Dwernicki, prezes R22.

>> Lider hostingu na kredytowym dopingu – omówienie sprawozdania finansowego R22 po III kw. 2019 r.

Planowana transakcja obejmuje wykup 14,3 proc. udziałów w H88 SA – spółce prowadzącej działalność grupy na rynku hostingu i domen. Wartość transakcji to około 29 mln zł, jest ona efektem zawartej w marcu ubiegłego roku umowy wykupu 28,5 proc. udziałów w H88. Pierwsza transza została zrealizowana w lipcu 2019 r.

– Kontynuujemy dynamiczny wzrost skali działalności oraz efektywności, co przekłada się na wzrost przychodów oraz zysków. Segment hostingu ma już nie tylko wiodącą pozycję w Polsce, ale również coraz mocniejszą ekspozycję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. – dodaje Jakub Dwernicki.

Dzięki transakcji wynik segmentu hostingu będzie w pełni przypadał na akcjonariuszy R22, co pozytywnie wpłynie na możliwość wypłaty dywidendy. Zgodnie z polityką R22 w tym zakresie, spółka chce co roku wypłacać akcjonariuszom minimum 30 proc. skonsolidowanego zysku netto R22, przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej.

Współpraca R22 z 3TS umożliwiła przeprowadzenie dynamicznego procesu konsolidacji polskiego rynku hostingu i domen, który był również finansowany długiem bankowym oraz środkami pozyskanymi w ramach publicznej oferty akcji przed debiutem na GPW. W 2015 r. segment generował 8 mln zł rocznych przychodów i 2,5 mln zł zysku EBTIDA, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy zakończonych 30 września 2019 r. osiągnął 74,0 mln zł przychodu i 23,6 mln zł skorygowanej EBITDA, co w ujęciu oznacza prawie 10-krotny wzrost zarówno przychodów, jak i EBITDA.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT R22, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • Akcjonariusze R22 przyklepali wypłatę pierwszej dywidendy

  Akcjonariusze R22 zdecydowali o wypłacie 4,23 mln zł dywidendy, czyli 0,30 zł dywidendy na akcję, z zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej wysokości 11,6 mln zł, wypracowanego w roku obrotowym, zakończonym 30 czerwca br.

 • Miliard w dywidendach

  Jeszcze w tym roku do podziału między akcjonariuszy może trafić ponad 1,1 mld zł. StockWatch.pl znalazł garść spółek, które przez rynkową bessę przechodzą suchą stopą, a do tego płacą ponadprzeciętną dywidendę. 

 • R22 przedstawił rekomendację wypłaty pierwszej dywidendy

  Dostawca usług hostingu proponuje stawkę 30 groszy na akcję i zapowiada kolejne dywidendy. Uchwalona właśnie polityka dywidendowa zakłada wypłatę co najmniej 30 proc. skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej.

 • Norges Bank zwiększył udział w R22 powyżej 5 proc.

  Norges Bank, który zarządza norweskim rządowym funduszem emerytalnym, ujawnił się w akcjonariacie R22


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR