Rainbow Tours miał 0,8 mln zł zysku netto w I kwartale 2020 r.

Omawiane walory:

Rainbow Tours odnotował 0,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 2,8 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji operatora turystycznego spada w czwartek rano o 1,84 proc, a za jedną akcję płacono 16 zł.

rainbow, wyniki, turystyka, akcje,

Rainbow Tours miał 0,8 mln zł zysku netto w I kwartale 2020 r.

Zysk operacyjny wyniósł 2,99 mln zł wobec 4,89 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 273,82 mln zł w I kw. 2020 r. wobec 246,02 mln zł rok wcześniej.

– Wystąpienie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 będzie miało i ma wpływ na ryzyko i możliwość obniżenia wartości przychodów spółki i grupy kapitałowej Rainbow Tours w całym roku obrotowym 2020. W zależności od możliwości wystąpienia różnych scenariuszy rozwoju i czasokresu trwania przedmiotowej sytuacji kryzysowej na rynkach turystycznych na świecie, przedmiotowa sytuacja kryzysowa może mieć również wpływ na sytuację gospodarcza i finansową grupy kapitałowej również w roku 2021 – czytamy w raporcie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2020 r. wyniósł 3,96 mln zł wobec 4,34 mln zł zysku rok wcześniej.

Rainbow Tours to operator turystyczny zajmujący się sprzedażą własnych imprez turystycznych, pośrednictwem w sprzedaży imprez turystycznych innych touroperatorów, biletów lotniczych, autokarowych, promowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o RAINBOW)

 • WIG20 błyszczy w Europie, mocne wzrosty na PGE, PKO BP i LPP

  Druga kolejna mocna sesja w Warszawie. Ponownie w grze jest energetyka i banki, wspierane przez LPP i PKN Orlen. WIG20 jest dziś najmocniejszym indeksem w Europie. Cichym bohaterem jest jednak sWIG80, testujący poziomy nieoglądane od 2007 roku.

 • WIG20 na plusie mimo tąpnięcia na CD Projekcie, w grze Allegro i KGHM

  WIG20 wybronił się z przeceny, którą na starcie zafundował CD Projekt. Duża w tym zasługa wzrostów na Allegro i KGHM-ie. Stabilizacji sprzyjają też dobre nastroje na pozostałych europejskich giełdach.

 • Rainbow Tours w sezonie letnim ledwo wyszło na plus

  RAINBOW Tours odnotowało 0,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 44,1 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • Wysyp wyników spółek, w grze PGE, Tauron i ING Bank Śląski

  Wyniki kwartalne spółek całkowicie zdominowały pierwszą część czwartkowej sesji na GPW, spychając na dalszy plan zarówno temat lockdownu w Polsce, jak i wyborów prezydenckich w USA, czy pandemii. W centrum uwagi jest sektor energetyczny i bankowy, plus tradycyjnie CD Projekt, Allegro i Mercator, ale też kontynuujące korektę CCC i LPP.

 • Rainbow Tours miało wstępnie 14 mln zł straty netto w okresie I-III kw. 2020

  RAINBOW Tours miało 418,36 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 0,65 mln zł zysku EBITDA i 14,26 mln zł straty netto w okresie I-III kw. 2020 r., wobec odpowiednio 1 478,42 mln zł, +75,5 mln zł i +48,56 mln zł rok wcześniej, podała spółka, powołując się na wstępne dane.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR