Rekord w VIII edycji konkursu inwestycyjnego StockWatch.pl

W ósmej edycji konkursu StockWatch.pl portfel użytkowników osiągnął rekordowy wynik w wysokości 87,16 proc., bijąc tym samym nie tylko rynek, ale i stopy zwrotu osiągane przez najlepsze fundusze inwestycyjne. Zwycięzcy konkursu pomnożyli startowy kapitał blisko siedmiokrotnie.

konkurs, portfel,2020

Portal StockWatch.pl od ośmiu lat organizuje konkursowy portfel. W ubiegłym roku uczestnicy zabawy osiągnęli rekordową stopę zwrotu

Wszystkim uczestnikom konkursu należą się gratulacje za podjęcie wyzwania oraz za osiągnięcie rekordowego wyniku w historii organizowanych konkursów na StockWatch.pl. Nigdy wcześniej do zwycięstwa czy też zdobycia jednej z pięciu nagród nie potrzeba było tak wysokiej stopy zwrotu. Przełożyło się to też na znakomity wynik portfela w całości. Udało się pobić nie tylko szeroki rynek (WIG stracił -1,4 proc. w 2020r.), ale i najmocniejszy z indeksów głównych na GPW – sWIG80, który zyskał „jedynie” 33,64 proc. Portfel złożony z typów uczestników konkursu okazał się na tym tle znacznie lepszy i osiągnął stopę zwrotu na poziomie +87,16 proc.

Krzywa kapitału portfela konkursowego w 2020r.

Wypracowany przez 45 uczestników wynik okazał się nie tylko lepszy od indeksów, ale i pobił stopy zwrotu funduszy inwestycyjnych operujących na polskim rynku.

Wyniki najlepszych funduszy inwestujących w polskie akcje w 2020

Na czym polegał konkurs? Uczestnicy konkursu StockWatch.pl zarządzają wirtualnym portfelem o wartości 200 tys. zł. Każdy z 45 graczy ma do dyspozycji kwotę 5 tys. zł i może ją inwestować w spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect, z wyjątkiem tych, których kurs akcji w momencie zakupu był niższy niż 0,50 zł oraz tych, które w danym momencie znajdowały się w portfelu innego uczestnika. W ciągu całej zabawy każdy gracz mógł dokonać maksymalnie 7 zmian, tj. sprzedać posiadaną spółkę i dać zlecenie zakupu kolejnej. Konkurs trwał od pierwszej do ostatniej sesji giełdowej 2020 roku.

Pierwsza piątka

W tym roku zwycięstwo w konkursie po raz pierwszy w historii rywalizacji przypadło dwóm uczestnikom. Użytkownik o nicku mysiauek, który wypracował 352 proc. zysku na kupionym jeszcze w styczniu 2020 roku Airway Medix, zastąpił w czasie rywalizacji z listy rezerwowej flesz, kontynuując inwestycję w Airway Medix, a później utrzymując wypracowane zyski na zakupionym Play.

Owacje na stojąco należą się wszystkim uczestnikom, którzy w trudnym i zmiennym 2020 roku potrafili uzyskać tak znakomite stopy zwrotu. Wystarczy tylko przypomnieć, że aby znaleźć się w nagradzanej czołowej piątce niezbędne było przeszło 3-krotne powiększenie kapitału!

Poz. Nick uczestnika Stopa zwrotu Spółki
1. flesz +586,10 proc. Airway Medix, Play
2. egonac +522,48 proc. Pure Biologics, Unimot, North Coast, Creepy Jar, Agroliga
3. Wieled +352,78 proc. XTB
4. tratata +332,29 proc. Asbis, Mennica Skarbowa, Pragma Faktoring, Izostal
5. tretenmerth +252,63 proc. ML System, One More Level, R22

 

Najlepsze i najgorsze inwestycje

Tym razem monopol gamedevu w najlepszych typach konkursu został przełamany przez spółki, które zarobiły najwięcej w okresie pandemii. Najwyższą stopę zwrotu osiągnął użytkownik tratata (+512,28 proc.) na akcjach Mennicy Skarbowej, nie dało to jednak wygranej w całym konkursie. Znakomitymi typami okazały się akcje spółek medycznych: Airway Medix (+352,44 proc.) Mercator Medical (+328,44 proc.). Potężne zyski dała też inwestycja w X-trade Brokers (+416,08 proc.) czy Work Service (+212,15 proc.).

Mimo iż w konkursowym portfelu przeważały trafione inwestycje, a zysk osiągnęło 33 z 45 uczestników, pojawiły się również bolesne straty. Do najgorszych inwestycji uczestników rywalizacji należały CDRL (-57,71 proc.) PCC Exol (-56,78 proc.) oraz Sunex (-47,22 proc.).

IX edycja konkursu StockWatch.pl

Od 1 stycznia 2021 roku trwa kolejna, IX edycja konkursu. W tym roku 50 uczestników, którzy zgłosili się do rywalizacji jeszcze w grudniu 2020 roku inwestuje wirtualne 250 tys. zł. Najlepsza piątka inwestujących otrzyma roczne abonamenty Premium StockWatch.pl, a zwycięzcy dodatkowo przypadnie roczny abonament na portfel Cztery Fazy Rynku. Aktualne wyniki uczestników IX edycji konkursu StockWatch.pl można śledzić na specjalnej podstronie.  Stopy zwrotu najlepszych z uczestników po blisko miesiącu rywalizacji już przekraczają 50 proc.!

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR