X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Ruszyła VII edycja Akademii Energii

Opublikowano: 2018-04-12 11:54:56

Chęć ciągłego rozwoju, innowacyjne podejście i profesjonalizm jako cechy lidera branży energetycznej? VII edycja Akademia Energii organizowana przez Fundację im. Lesława A. Pagi integruje młode talenty z całej Polski i pomaga im stawiać pierwsze zawodowe kroki w branży energetycznej. Na początku kwietnia ruszyły szkolenia i warsztaty z najwybitniejszymi ekspertami. StockWatch.pl objął projekt patronatem medialnym.

Logo projektu

Informacja prasowa | 12.04.2018 r.

Akademia Energii to projekt, który składa się z cyklu warsztatów, wykładów i debat. Szkolenia odbywają się w weekendy, w czasie których uczestnicy mają okazję kontaktu z wieloletnimi praktykami branży. Tworzymy platformę wymiany wiedzy pomiędzy praktykami, a stawiającymi pierwsze kroki studentami i absolwentami uczelni.

W ramach Akademii Energii spotykają się najlepsi studenci i absolwenci z całej Polski. Stypendyści projektu reprezentują kierunki ekonomiczne, prawnicze, menedżerskie, a przede wszystkim uczelnie techniczne. Uczestnictwo w projekcie stanowi niepowtarzalną okazję do poznania osób o podobnej pasji i osobistego rozwoju. Jednocześnie, pozwala na zdobycie wiedzy merytorycznej od najlepszych energetycznych ekspertów.

Stypendyści projektu tworzą społeczność, która ciągle się rozwija i szuka sposobu na budowanie swojej kariery w branży energetycznej. Uczestnictwo w projekcie daje możliwość nawiązania kontaktów z osobami o podobnych zainteresowaniach oraz stworzenia unikalnej sieci kontaktów.

Ciągły rozwój sektora energetycznego stwarza zapotrzebowanie na wykwalifikowane osoby, mogące stanowić wsparcie dla wiodących graczy rynku energii. Na tą potrzebę odpowiada Akademia Energii, której uczestnicy są liderami wśród swoich rówieśników. Po weekendowych szkoleniach uczestnicy odbywają płatne staże w firmach partnerskich.

Na szkoleniach poruszane są tematy bezpośrednio powiązane z polskim przemysłem energetycznym, m.in. bezpieczeństwo sieci przesyłowych, rynek gazu, szanse i zagrożenia dla rozwoju OZE i związane z nim wyzwania prawne, a także wiele innych. W tym roku głównym tematem Akademii będzie smart city – inteligentne miasto i rola odbiorcy końcowego w kształtowaniu aktualnej energetyki.

Do inicjatywy zapraszani są studenci i absolwenci, którzy nie ukończyli  27 roku życia.

VII edycja Akademii Energii została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Energii i Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Partnerami Strategicznymi zostali  Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.  W gronie firm będących Partnerami są: Enea, ENERGIA POLSKA SP. Z O.O., EWE, Grupa LOTOS S.A., Magnusson Tokaj i Partnerzy, PKP Energetyka S.A, The Boston Consulting Group. Partnerem wspierającym została firma NES Global Talent.

Logo organizatora

Patronat medialny nad projektem objęli: Rzeczpospolita, biznesalert.pl, energetyka24.com, elektroenergetyka.pl, elektroonline.pl, reo.pl, PAP Biznes, Profit Journal, wysokienapiecie.pl, StockWatch.pl, GramwZielone.pl, escowpolsce.pl.

Szkolenia, zajęcia i debaty odbywają się w siedzibie InnVento – przestrzeni należącej do PGNiG SA oraz w siedzibach Partnerów. Uroczyste Podsumowanie będzie miało miejsce na Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej informacji na: http://paga.org.pl/ae oraz na fb: https://www.facebook.com/ProjektAkademiaEnergii/?fref=ts

Dane kontaktowe:                    

Marta Zenio – Koordynator Projektu
mzenio@paga.org.pl | 22 537 7162

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku