Są nowe rekomendacje maklerskie dla trzech dystrybutorów IT

Omawiane walory: , ,

Główni rozgrywający branży dystrybutorów IT dostali nowe rekomendacje od Millennium DM. Biuro widzi najwyższy potencjał w akcjach AB – 32 proc. względem ceny giełdowej. Dla ABC Daty prognozuje 17-proc. wzrost, a dla Action 11-proc.

Analitycy Millennium DM wydali zalecenie kupuj dla akcji AB z ceną docelową na poziomie 51,60 zł za sztukę. Poprzednia rekomendacja biura też brzmiała kupuj w wyceną 42 zł. Autorzy raportu wskazują, że AB utrzymało wysoką dynamikę przychodów (wzrost  o 25,5 proc. r/r) i zysków, jednak najbliższe kwartały będą już mniej spektakularne – dynamiki nie powinny przekraczać 10-13 proc. Wprawdzie jednorazowe koszty (kilka mln zł) mogą się pojawić w III kwartale w związku z przeprowadzką do nowego magazynu, to w długim terminie strategia AB najbardziej odpowiada brokerowi spośród trzech konkurentów.

Rekomendację akumuluj dostała ABC Data z ceną docelową 4,43 zł. Wcześniej biuro miało neutralne podejście do spółki z wyceną 3,75 zł. Analitycy Millennium DM zwracają uwagę, że ABC Data po kilku bardzo słabych kwartałach po raz pierwszy zaskoczyła pozytywnie wynikami – oprócz lepszego od oczekiwań zysku netto (12,9 mln zł vs oczekiwane 6,9 mln zł), spółka obniżyła zadłużenie oraz utrzymała wysoką dywidendę. Zdaniem biura, trudno ocenić na ile silne dynamiki przychodów w I kwartale są powtarzalne, jednak oceniono, że sentyment do spółki osiągnął już dno i powinien się poprawiać.>> Zobacz szczegółową analizę raportu kwartalnego ABC Data

Najsłabsze wskazanie otrzymał Action. Tu rekomendacja brzmi neutralnie i została obniżona z akumuluj. Obniżono też cenę z 53,50 zł do 42,80 zł. Biuro podkreśla, że Action pokazał bardzo słabe dynamiki przychodów – 6 r/r  wzrostu pomimo skoku przychodów o 50 proc. w Niemczech i silny spadek marży.

– Wyjaśnienia zarządu sugerują, że na wyniki nie miały wpływu żadne istotne zdarzenia jednorazowe (poza różnicami kursowymi). Oznacza to, że prognoza zarządu osiągnięcia 80,9 mln zł zysku netto jest nierealna i zostanie prawdopodobnie w czerwcu obniżona. Action był wcześniej postrzegany jako spółka o solidnych dynamikach i I kwartał drastycznie zawiódł oczekiwania. Cały czas wyniki spółki niemieckiej są  poniżej wcześniejszych planów i break even ma zostać osiągnięty dopiero w II połowie roku. – czytamy w raporcie Millennium DM.

W piątek około południa akcje całej trójki utrzymują się nad kreską. W tym roku najwyższą stopę zwrotu notuje AB – 29 proc. ABC Data zyskała ponad 11 proc., a notowania Action straciły 15 proc. Niedawno analitycy DM PKO BP zalecili kupno akcji AB i trzymanie walorów Action.

wykres

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT abcdata, abpl, action, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR