Sąd oddalił zażalenie Ursusa na klauzulę wykonalności użytą przez PKO BP

Omawiane walory:

Lubelski Sąd Okręgowy oddalił zażalenie Ursusa na postanowienie o nadanie klauzuli wykonalności aktowi notarialnemu, na podstawie którego PKO BP w marcu tego roku wszczął egzekucję przeciw spółce.

(Fot. Ursus)

O działaniach komornika w Ursusie głośno zrobiło się w drugiej połowie marca br. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, działając na wniosek PKO Banku Polskiego, dokonał zajęcia ruchomości Ursusa obciążonych zastawami rejestrowymi. Sprawa dotyczyła zbioru rzeczy ruchomych przeznaczonych do przetworzenia i zapasów magazynowych.

W ten sposób bank chciał odzyskać należność główną w kwocie 10.031.697 zł, odsetki wynoszące 618.094 zł (do dnia 5 marca 2019 r.) oraz koszty postępowania.

Ostatecznie Ursus złożył zażalenie, a sąd zawiesił na 3 miesiące egzekucję komorniczą. Czerwcowa decyzja potwierdza, że bank miał prawo dochodzić swoich praw.

– W ww. postępowaniu egzekucyjnym emitent wciąż korzysta z ochrony […]. Wierzytelność dochodzona przez bank została ujęta w planie restrukturyzacyjnym oraz zaliczona do I grupy – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W środę rano kurs akcji spółki rośnie o 0,9 proc. do 1,08 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR