StockWatch.pl

Sąd oddalił zażalenie Ursusa na klauzulę wykonalności użytą przez PKO BP

Omawiane walory:

Lubelski Sąd Okręgowy oddalił zażalenie Ursusa na postanowienie o nadanie klauzuli wykonalności aktowi notarialnemu, na podstawie którego PKO BP w marcu tego roku wszczął egzekucję przeciw spółce.

(Fot. Ursus)

O działaniach komornika w Ursusie głośno zrobiło się w drugiej połowie marca br. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, działając na wniosek PKO Banku Polskiego, dokonał zajęcia ruchomości Ursusa obciążonych zastawami rejestrowymi. Sprawa dotyczyła zbioru rzeczy ruchomych przeznaczonych do przetworzenia i zapasów magazynowych.

W ten sposób bank chciał odzyskać należność główną w kwocie 10.031.697 zł, odsetki wynoszące 618.094 zł (do dnia 5 marca 2019 r.) oraz koszty postępowania.

Ostatecznie Ursus złożył zażalenie, a sąd zawiesił na 3 miesiące egzekucję komorniczą. Czerwcowa decyzja potwierdza, że bank miał prawo dochodzić swoich praw.

– W ww. postępowaniu egzekucyjnym emitent wciąż korzysta z ochrony […]. Wierzytelność dochodzona przez bank została ujęta w planie restrukturyzacyjnym oraz zaliczona do I grupy – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W środę rano kurs akcji spółki rośnie o 0,9 proc. do 1,08 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Dzień trzech wiedźm na GPW, w grze Ursus i Getin Noble Bank

  Tematy spółkowe, w tym m.in. opublikowane wyniki finansowe, zdominowały pierwszą połowę sesji na giełdzie w Warszawie. W drugiej jej części, a zwłaszcza w samej końcówce, motorem zmian będą już wygasające dziś wrześniowe serie instrumentów pochodnych. To gwarantuje mocne wahania notowań indeksu WIG20.

 • Ursus sprzeda Trioliet B.V. zakład w Opalenicy za ok. 6,8 mln zł

  Cena sprzedaży zakładu URSUSa w Opalenicy na rzecz Trioliet B.V ma wynieść, w zależności od wartości i wyceny stanów magazynowych i produkcji w toku, około 6,8 mln zł i będzie pomniejszona o koszt naprawy elementów kanalizacji, tj. kwotę około 160 tys. zł.  

 • Sąd chce odebrać Ursusowi ochronę przed wierzycielami

  O umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego producent maszyn rolniczych dowiedział się jeszcze pod koniec sierpnia. W ubiegły czwartek URSUS otrzymał decyzję wraz z uzasadnieniem, od której zamierza się odwołać.

 • Wzrosty made in China, gorąco na kursach Kruka i Kani

  Decyzja Banku Chin przebudziła WIG20 i w efekcie piątek indeks blue chipów jest jednym z najlepszych w Europie. Od rana na GPW harcują też średniaki i maluchy. Kolejny już dzień gorąco jest na akcjach URSUSa, a także na Kruku, Impelu i ZM Kania.

 • Play hamuje odbicie na WIG20, w grze Ursus i Grupa Azoty

  Akcje Play tanieją o prawie 13 proc., po tym jak dwóch największych akcjonariuszy zdecydowało się na przyspieszoną sprzedaż sporego pakietu. Wyprzedaż telekomunikacyjnej spółki hamuje odbicie na WIG20. Całość robi niestety słabe wrażenie, a dowiezienie początkowych wzrostów do końca dnia stoi pod znakiem zapytania.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR