Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Komornik na wniosek PKO BP zajął ruchomości Ursusa

Opublikowano: 2019-03-21 10:21:37

Omawiane walory: ,

Komornik sądowy na wniosek PKO Banku Polskiego dokonał zajęcia ruchomości Ursusa obciążonych zastawami rejestrowymi. W czwartek rano podaż akcji jest tak duża, że handel papierami nie może wystartować, a TKO wskazuje na ponad 18-proc. przecenę.

(Fot. spółka)

Ursus poinformował, że zajęcie w lubelskiej fabryce dotyczyło zbioru rzeczy ruchomych przeznaczonych do przetworzenia oraz środków obrotowych (zapasy magazynowe).

– PKO Bank Polski rozpoczęła egzekucję z zabezpieczeń rzeczowych, pomimo otwarcia w dniu 7 listopada 2018 r. przyspieszonego postępowania układowego wobec Ursus oraz pomimo prowadzonych przez emitenta z bankiem rozmów i negocjacji odnośnie spłaty zobowiązań – stwierdzono w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W prowadzonym postępowaniu komornik zmierza do wyegzekwowania należności głównej w kwocie 10.031.697,77 zł, odsetek wynoszących 618.094,29 zł (do 5 marca 2019 r.) oraz kosztów postępowania.

– Czynności komornika wykonywane na wniosek Powszechnej Kasy Oszczędności Bank Polski utrudniają działalność Ursus w restrukturyzacji, m.in. dlatego, iż zostały skierowane do przedmiotu zabezpieczenia niezbędnego do prowadzenia przedsiębiorstwa – tj. surowców, materiałów i półproduktów, z których spółka na bieżąco korzysta na potrzeby prowadzonej produkcji – wskazano w informacji.

Ursus podjął stosowne działania prawne zmierzające do zawieszenia postępowania egzekucyjnego oraz do uchylenia zajęć, dodano w informacji. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Ursusa

Równocześnie Ursus podał, że Invest-Mot, czyli główny akcjonariusz spółki, sprzedał w tym tygodniu 722 tys. akcji producenta maszyn rolniczych. Jego udział w spółce spadł z 41,72 do 40,61 proc. Invest-Mot podał, że środkami pozyskanymi ze sprzedaży akcji „zamierza poprawić płynność finansową w grupie kapitałowej POL-MOT Holding”.

Ursus (w restrukturyzacji) specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. W pierwszej godzinie handlu czwartkowej sesji nie zawarto ani jednej transakcji na akcjach Ursusa. Powodem jest silna podaż – zleceń sprzedaży akcji jest tak duża, że handel papierami nie może wystartować. Około 10:00 TKO wskazuje na ponad 18-proc. przecenę

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o pkobp, ursus)

 • Poziom 2.300 pkt. staje się problemem, Orlen i PKO BP na czerwono

  Przecena spółek paliwowych, PKO BP i Cyfrowego Polsatu ściąga w dół warszawską giełdę. Swoje pięć gorszy dokładają rynki zagraniczne, gdzie też dominuje kolor czerwony. Gwiazdą dnia jest Primetech, który mocno rośnie w następstwie wezwania przez Famur.

 • PKO BP ruszył z pracami nad tokenizacją oraz smart kontraktami

  PKO Bank Polski wspólnie z Politechniką Warszawską zrealizuje projekt badawczo-rozwojowy, którego celem jest zdobycie kompetencji w zakresie emisji i obrotu tokenami oraz usług wykorzystujących smart kontrakty i technologię blockchain. Jego wartość wynosi 13,4 mln zł, z czego 6,6 mln zł to środki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 • Ursus ma list intencyjny dot. sprzedaży działalności w Dobrym Mieście

  URSUS w restrukturyzacji podpisał z Alamo Group Europe Ltd. wstępny i niewiążący list intencyjny, na podstawie którego rozpoczęto negocjacje dotyczące sprzedaży na rzecz ww. partnera części lub całości działalności prowadzonej w Dywizji w Dobrym Mieście. Kurs akcji producenta maszyn rolniczych rośnie o blisko 9 proc.

 • Lekkie wzrosty na GPW, gorąco na JSW, Ursusie i CD Projekcie

  Wtorkowa sesja upływa pod znakiem niewielkich wzrostów głównych indeksów. Na krótkiej liście przecenianych spółek pierwsze miejsca należą do JSW, URSUSa i CD Projektu.

 • Ursus wypada z gry o wielki kontrakt z NCBiR

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) wykluczyło konsorcjum URSUS Bus i odrzuciło jego ofertę w postępowaniu o udzielnie zamówienia publicznego na opracowanie i dostawę typoszeregu innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego. Kurs akcji URSUSa spada o blisko 14 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku