Serinus Energy z emisji 66,67 mln akcji chce pozyskać 10 mln GBP

Omawiane walory:

Serinus Energy planuje emisję 66,67 mln nowych akcji po cenie 15 pensów za sztukę. Nowe i stare akcje mają trafić do obrotu na Alternative Investment Market (AIM) w Londynie. Łączne wpływy z oferty mają sięgnąć ok. 10 mln GBP. 

– Zgodnie z warunkami oferty i dopuszczenia, pozyskane z środki zostaną wykorzystane w celu wzmocnienia bilansu spółki w okresie przed rozpoczęciem produkcji gazu w ramach Moftinu w Rumunii oraz w celu sfinansowania dalszych projektów, które w ocenie rady charakteryzuje potencjał uzyskania wysokiego zwrotu z portfolio spółki – czytamy w komunikacie.

Podsumowanie najważniejszych danych o ofercie:

  • Oferta przyniesie spółce około 10 mln GBP wpływów brutto
  • Cena w ofercie w kwocie 15 pensa za akcję w ofercie, co oznacza około 32,6 mln GBP kapitalizacji rynkowej spółki w momencie dopuszczenia
  • Spółka wyemituje 66 666 667 akcji w ofercie, stanowiących 44,3 proc. jej łącznego kapitału zakładowego przed dopuszczeniem i 30,7 proc. łącznego kapitału zakładowego spółki po jego podwyższeniu w momencie dopuszczenia (zakładając brak wykonania opcji)
  • Obecne akcje zwykłe spółki pozostaną po dopuszczeniu w obrocie na TSX i GPW pod symbolem SEN
>> 5 wskazówek, które pozwolą wprowadzić Twój handel na akcjach na wyższy poziom

Po dopuszczeniu spółka planuje złożenie wniosku o wycofanie jej akcji zwykłych z obrotu na giełdzie w Toronto (TSX) z jednoczesnym utrzymaniem ich w obrocie na GPW w Warszawie.

Serinus podał, że dopuszczenie ma wejść w życie 18 maja 2018 r. o godzinie 8:00 rano i w tym samym terminie ma się rozpocząć obrót akcjami zwykłymi na AIM pod symbolem SENX.

Serinus Energy Inc. informował w listopadzie ub. roku, że bada możliwość wprowadzenia akcji na Alternative Investment Market (AIM) w ramach giełdy London Stock Exchange.

Obecnie akcje spółki notowane są na giełdach w Toronto i Warszawie.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w Brunei, Tunezji i Rumunii. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT serinus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR