SMS Kredyt Holding: Za 3 lata powinniśmy posiadać w grupie w pełni operacyjny bank [RELACJA Z CZATU]

Omawiane walory:

Zarząd firmy pożyczkowej SMS Kredyt spotkał się z inwestorami giełdowymi na czacie w StockWatch.pl i na gorąco skomentował wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2018 roku oraz plany rozwoju firmy na Litwie.

(Fot. SMS Kredyt Holding)

W I kwartale 2018 r. SMS Kredyt Holding zanotował 0,66 mln zł zysku netto, co było wynikiem gorszym od analogicznego okresu w 2017 roku, gdy grupa zarobiła 1,64 mln zł. Poprawie uległy przychody, które wzrosły r/r z 9,8 mln zł do 11 mln zł. Spółka tłumaczy niższy wynik netto kosztami związanymi uzyskaniem licencji bankowej na Litwie, a także utworzonej rezerwy na koszty wynagrodzeń.

Zgromadzeni na czacie inwestorzy przede wszystkim pytali o projekt bankowy na Litwie. Docelowo SMS Kredyt Holding chce prowadzić działalność bankową zarówno w Polsce jak i na Litwie.

– Odnośnie zagranicznych rynków, to dla nas kluczowy jest obecnie rynek litewski, w związku z projektem bankowym. W zakresie nowych kanałów dystrybucji proszę zwrócić uwagę na naszą współpracę choćby z Bancovo – uważamy, iż jest to bardzo dobry kierunek. (…) Bardzo wierzymy w naszą współpracę w Brutto.pl i finansowanie mikro przedsiębiorców. – przekazali przedstawiciele zarządu SMS Kredyt Holding na czacie w StockWatch.pl.

>> Zapis całego spotkania z zarządem SMS Kredyt Holding znajdziesz tutaj

Koszty osobowe i uzyskania licencji znacząco obniżyły wynik finansowej spółki w pierwszym kwartale br. Według przedstawicieli zarządu, koszty te będą również widoczne w kolejnych kwartałach.

Główny wpływ na wartość kosztów usług obcych miał projekt uzyskania licencji bankowej na Litwie. Natomiast co do kosztów uruchomienia współpracy z Bancovo, to były to głównie koszty osobowe. W kolejnych okresach będziemy dalej ponosić koszty projektu licencji bankowej na Litwie. – sprecyzował zarząd spółki

Motorem napędowym wzrostu przychodów SMS Kredyt Holding w minionym kwartale był wzrost sprzedaży pożyczek. Docelowo depozyty oraz udzielanie pożyczek przez tworzony bank pomogą w stabilizacji firmy jak i będą stanowić dodatkowe źródło zysków.

– Prowadzimy zyskowny i stabilny biznes, jesteśmy ponad 10 lat na rynku, mamy kilka źródeł finansowania i pozyskiwania klientów, jesteśmy bardzo dobrzy w zarządzaniu ryzykiem, za 3 lata powinniśmy posiadać w grupie w pełni operacyjny bank. – dodali przedstawiciele zarządu SMS Kredyt Holding

Podczas spotkania padły również pytania o rynek wierzytelności w kontekście problemów GetBacku. Aktualnie przedstawiciele spółki nie widzą niepokojących sygnałów na rynku finansowym.

– Generalnie nie sprzedajemy wierzytelności nieregularnych. Nie mamy kłopotu z wierzytelnościami przedawnionymi, dlatego nie przewidujemy negatywnego wpływu tych zmian na naszą działalność. – odpowiedział w czasie czatu zarząd spółki

SMS Kredyt Holding SA tworzy grupę kapitałową, której główną działalnością operacyjną jest udzielanie pożyczek gotówkowych. Grupa Kapitałowa koncentruje się na udzielaniu pożyczek na kwoty do 15 tys. PLN i okres do 4 lat. Firma notowana jest na rynku NewConnect od 2011 roku. Od początku 2018 roku notowania spółki spadły o przeszło 23 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o smskredyt)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR