Śnieżka poprawiła zyski i przychody

Omawiane walory:

W III kwartale Śnieżka wypracowała wyższe przychody ze sprzedaży i zyski niż rok wcześniej – przede wszystkim dzięki sprzyjającej koniunkturze na rynku farb dekoracyjnych w Polsce oraz konsolidacji wyników Poli-Farbe osiągniętych na Węgrzech, które stały się drugim największym rynkiem grupy.

Śnieżka, akcje, wyniki

(Fot. spółka)

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka odnotowała 33,75 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2019 r. wobec 26 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 44,11 mln zł wobec 34,09 mln zł zysku rok wcześniej.

W kwartale, na który przypada druga, letnia część sezonu remontowo-budowlanego, grupa osiągnęła 246,1 mln zł przychodów ze sprzedaży (+33,7 proc. r/r) oraz 51,4 mln zł zysku EBITDA (+33,3 proc. r/r).

– Tegoroczny sezon przyniósł kontynuację pozytywnych dla Śnieżki trendów, które obserwujemy już od dłuższego czasu. W Polsce nasi klienci coraz częściej decydują się za zakup farb i lakierów z segmentu premium, w tym naszych marek Magnat oraz Vidaron. Odnotowujemy również wyższy popyt na produkty ze średniej półki cenowej, które oferujemy m.in. pod marką Śnieżka. Stopniowe przechodzenie konsumentów w kierunku produktów droższych, bardziej ekologicznych, z mniejszą ilością lotnych związków organicznych coraz wyraźniej widać także na Węgrzech, obecnie naszym drugim największym rynku – komentuje Piotr Mikrut, prezes zarządu FFiL Śnieżka.

>> Promocja: tylko do końca listopada 12 miesięcy abonamentu w cenie 6! >> Sprawdź co zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Równolegle Śnieżka kontynuowała też największy w swojej historii cykl inwestycyjny. W III kwartale wydała na inwestycje 23,4 mln zł. Do końca bieżącego roku społka planuje zakończenie modernizacji i rozbudowy linii do produkcji farb kolorowych w zakładzie Lubzinie, a w I kwartale 2020 roku – farb białych w Pustkowie (oba zakłady są zlokalizowane w woj. podkarpackim). Na początku 2020 roku powinny zakończyć się także główne wdrożenia zaplanowane w ramach transformacji cyfrowej Change IT. Ponadto ruszyła budowa nowoczesnego Centrum Logistycznego w Zawadzie k. Dębicy.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka jest jednym z czołowych producentów farb i lakierów w Polsce. W 2003 r. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Jej fabryki są zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i Węgrzech. Skonsolidowane przychody sięgnęły 586,8 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT SNIEZKA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Śnieżka wypłaci dywidendę już 17. rok z rzędu

  Akcjonariusze Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka jednogłośnie uchwalili wypłatę dywidendy z zysku netto za 2019 rok w kwocie 32,8 mln zł, tj. 2,60 zł na jedną akcję. Od czasu giełdowego debiutu Śnieżka regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Suma uchwalonych w tym okresie dywidend przekroczyła 400 mln zł.

 • FFiL Śnieżka wstępnie zadowolona z sytuacji w II kwartale; kontynuuje inwestycje

  Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka odnotowała wzrost sprzedaży r/r na wszystkich czterech kluczowych rynkach grupy (Polska, Węgry, Ukraina i Białoruś) w I kw. 2020 r. i również w II kw. jest "zadowolona z sytuacji", poinformował prezes Piotr Mikrut. Zarząd spodziewa się, że także inwestycje spółki będą kontynuowane i podtrzymał, że mogą zamknąć się w 2020 r. kwotą nieco mniejszą niż 95 mln zł.

 • Śnieżka rekomenduje 2,60 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019 rok

  Producent farb i lakierów nie zamierza przerywać jednej z najdłuższych na GPW serii dywidend. Na tegoroczną wypłatę spółka chce przeznaczyć 32,8 mln zł, co oznacza stawkę 2,60 zł na akcję.

 • Śnieżka liczy, że pandemia nie przeszkodzi w wypłacie dywidendy za 2019 r.

  FFiL Śnieżka ma nadzieję, że sytuacja rynkowa związana z pandemią COVID-19 nie będzie na tyle trudna, by skłonić spółkę do rezygnacji z wypłaty dywidendy za 2019 r., poinformował prezes Piotr Mikrut.

 • Śnieżka czasowo ograniczyła produkcję w ukraińskiej spółce

  Śnieżka-Ukraina, spółka zależna Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka zawiesiła czasowo część produkcji (od 24 marca do 3 kwietnia 2020 r.) i szacuje, że poziom produkcji w tym okresie spadnie do ok. 50 proc. dotychczasowego poziomu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR