Śnieżka wypłaci dywidendę 18. rok z rzędu

Omawiane walory:

Po udanym roku akcjonariusze FFiL Śnieżka uchwalili wypłatę dywidendy w kwocie 45,4 mln zł, tj. 3,60 zł na jedną akcję. Stanowi to ponad 80 proc. zysku netto spółki za 2020 rok. Śnieżka dzieli się zyskiem regularnie od debiutu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, czyli już od 18 lat. Suma dywidend uchwalonych w tym okresie to 447,4 mln zł.

sniezka,wyniki2020,dywidenda

(Fot. spółka)

Rok 2020 był wyjątkowo udany dla Grupy Śnieżka, co w znacznej mierze jest zasługą nieoczekiwanego wiosennego boomu remontowego. Lockdowny i inne konsekwencje walki z pandemią COVID-19 spowodowały, że wiele osób zdecydowało się na przeprowadzenie remontów – malowanie ścian lub inne prace w swoich mieszkaniach, domach, ogrodach czy na działkach.

W 2020 roku Grupa Kapitałowa Śnieżka wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 821,3 mln zł (w 2019 roku: 717,1 mln zł) i skonsolidowany zysk netto w wysokości 86,2 mln zł (w 2019 roku: 62,7 mln zł).

Z kolei spółka dominująca w Grupie – czyli Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA – wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 583,7 mln zł (w 2019 roku: 543,9 mln zł) i zysk netto w wysokości 56,4 mln zł (w 2019 roku: 49,2 mln zł).

W czwartek akcjonariusze FFiL Śnieżka zgodzili się z rekomendacją zarządu spółki, aby w obliczu dobrych wyników wypłacić nominalnie najwyższą w historii dywidendę na jedną akcję. W efekcie dywidenda z zysku za 2020 rok będzie o 1 zł na akcję wyższa niż rok wcześniej, kiedy było to 2,60 zł na jedną akcję. Dzień dywidendy ustalono na 17 maja 2021 roku. Zgodnie z zasadą T+2 inwestor, żeby zyskać prawo do udziału w zysku spółki, musi kupić akcje najpóźniej na dwie sesje giełdowe przed dniem dywidendy. Środki pomniejszone o podatek zostaną wypłacone 31 maja.

Dywidendy Śnieżki. Źródło Spółka.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka jest jednym z czołowych producentów farb i lakierów w Polsce. W 2003 r. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Jej fabryki są zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i Węgrzech.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o SNIEZKA)

 • Śnieżka zarobiła na remontowym boomie. Szykuje się rekordowa dywidenda

  Miniony rok był wyjątkowo udany dla producenta farb i lakierów. Lockdowny i inne skutki pandemii COVID-19 spowodowały, że Polacy zostali w domach i zabrali się za malowanie ścian lub inne prace renowacyjne w swoich mieszkaniach i ogrodach. Jeszcze większe zainteresowanie wyrobami dekoracyjnymi było widoczne na Węgrzech, czyli drugim najważniejszym rynku grupy Śnieżka.

 • Grupa Śnieżka wprowadza korporacyjną identyfikację wizualną

  Jeden z liderów na rynku farb dekoracyjnych w Polsce, na Węgrzech, Ukrainie i Białorusi – wprowadza identyfikację wizualną dla spółek wchodzących w jej skład. Wszystkie marki korporacyjne należące do Śnieżki zyskały indywidualne logotypy, spójne z nowo utworzonym znakiem głównej marki – Śnieżka Group.

 • Duże zmiany w indeksach. Mercator zastąpi Alior Bank w WIG20

  Potwierdziły się spekulacje dotyczące zmian w składzie prestiżowego indeksu. Po sesji 19 marca Mercator Medical zastąpi Alior Bank w WIG20. Sporo zmian zaplanowano w indeksach małych i średnich spółek.

 • FFiL Śnieżka: Budowa centrum logistycznego postępuje zgodnie z planem Śnieżka rozpoczyna kolejny etap budowy Centrum Logistycznego w Zawadzie. Powstający obiekt o docelowej powierzchni 44 tys. m kw. ma zostać uruchomiony w 2022 roku i umożliwić producentowi szybsze i efektywniejsze zaopatrywanie rynku w swoje wyroby. To największa inwestycja w historii spółki, wieńcząca pięcioletni cykl rozpoczęty w 2018 roku.
 • FFiL Śnieżka widzi szansa na wyższą r/r dywidendę w 2021 roku

  Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka widzi szansę na wyższą r/r dywidendę za 2020 r., ocenił prezes Piotr Mikrut.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR