Sonel rekomenduje 0,50 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

Omawiane walory:

Producent aparatury pomiarowej dla elektroenergetyki i branży telekomunikacyjnej rekomenduje wypłatę 0,50 zł dywidendy na akcję. Przy obecnym kursie stopa dywidendy wynosi prawie 7 proc.

Tegoroczna dywidenda będzie 9 w historii spółki. Od 2010 roku Sonel tylko raz nie podzielił się zyskiem z akcjonariuszami – pauza miała miejsce w 2013 r.

Sonel – kalendarium dywidend.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Tegoroczna dywidenda będzie pięciokrotnie większa niż rok wcześniej. Większą stawkę Sonel wypłacił tylko w 2016 r. (0,60 zł). Wówczas stopa dywidendy wyniosła 4,32 proc. Kurs akcji w tym czasie ustalał nowe rekordy, a za jedną akcję płacono ponad 13 zł. Obecnie notowania są znacznie niżej (stąd wysoka stopa dywidendy), a jeden walor wyceniany jest na 6,90 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT sonel, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 14 tłustych dywidend z kwietniowych rekomendacji

  Lista spółek sygnalizujących gotowość do wypłaty dywidendy rośnie w zawrotnym tempie. W trzy tygodnie na rynek trafiło ponad 30 świeżych rekomendacji. Stopy dywidend wśród najhojniejszych propozycji zbliżają się do 9-10 proc.

 • 9 bogatych spółek wypłaci łącznie ponad 1,8 mld zł dywidendy

  Po kwietniowych walnych na liście dywidendowych pewniaków znalazło się kilkanaście spółek. StockWatch.pl wybrał spośród nich te, które wypłacą swoim akcjonariuszom dywidendy o najbardziej atrakcyjnych stopach.

 • 8 najlepszych propozycji dywidend z marca

  Marcowym publikacjom wyników towarzyszy wysyp deklaracji podziału ubiegłorocznych zysków. Wśród nich są propozycje sięgające nawet 9 proc. aktualnych kursów akcji. StockWatch.pl przygotował listę ciekawych spółek, które w tym miesiącu zasygnalizowały chęć wypłaty szczodrej dywidendy.

 • 6 giełdowych misiów z wysokimi wycenami maklerskimi

  Zdaniem ekspertów, przedwakacyjna korekta to okazja do ostrożnej akumulacji papierów zdrowych spółek, które mają przesłanki do solidnych wyników w kolejnych kwartałach. StockWatch.pl w oparciu o najnowsze rekomendacje sprawdził, kto ma najciekawsze perspektywy w segmencie małych i średnich spółek.

 • 7 ciekawych spółek proponujących nawet 12-proc. dywidendę

  Kolejne spółki szykują się do podziału między akcjonariuszy znacznych kwot. StockWatach.pl spośród nowych propozycji wyłonił siedem, w których stopa dywidendy może wynieść od 5 proc. do nawet 12 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR