X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

S&P przywrócił ratingi GetBack obniżając je do poziomu D/D

Opublikowano: 2018-05-18 09:46:49

Omawiane walory:

Standard and Poor's przywrócił długo- i krótkoterminowy rating kredytowy GetBack w restrukturyzacji, obniżając je jednocześnie do poziomu D/D, podała agencja. 

– 24 kwietnia 2018 r. zawiesiliśmy nasze ratingi z powodu braku informacji po ich umieszczeniu w na negatywnej liście obserwacyjnej. Ponieważ otrzymaliśmy dodatkowe informacje, wznawiamy nasze ratingi w odniesieniu do GetBack i obniżamy je do do D/D z B/B. 11 maja 2018 roku Sąd Rejonowy we Wrocławiu ustanowił postępowanie w sprawie restrukturyzacji zadłużenia GetBack, i oczekujemy, że przedsiębiorstwo albo zawrze umowę restrukturyzacyjną, albo ogłosi bankructwo w najbliższej przyszłości – czytamy w raporcie S&P.

Agencja S&P Global Ratings zawiesiła ratingi kredytowe GetBacku 24 kwietnia podając, że w związku z faktem iż GetBack doświadcza trudności z pełną i terminową spłatą co najmniej jednej z prywatnych emisji obligacji, nie byłaby w stanie zapewnić wystarczających informacji na temat warunków spłaty tej emisji oraz płynności emitenta, by ocenić ratingi GetBacku.

>> GetBack mógł stracić nawet miliard złotych w 2017 r. Raport przełożony na 21 maja

S&P podał wówczas, że jeśli spółka będzie w stanie dostarczyć informacje w ciągu 90 dni, przeprowadzi przegląd oceny ratingu. S&P Global Ratings umieścił 18 kwietnia ratingi długo- i krótkoterminowy GetBack (oba na poziomie B) na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom GetBack

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o getback)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku