Spółka zależna PlayWay uruchomi platformę blockchain Need for a Game Idea

Omawiane walory:

PWay - spółka zależna PlayWay - planuje w najbliższych miesiącach uruchomienie międzynarodowej platformy Need for a Game Idea, wykorzystującej technologię blockchain.

playway, blockchain, gry, gaming, kryptowaluta,

(Fot. PlayWay/FB)

Platforma będzie umożliwiała zgłoszenie przez każdego spełniającego kryteria jednej idei gry komputerowej. W zamian za zgłoszenie otrzyma on jeden cyfrowy token PWay. W kolejnym kroku wybrane będą najciekawsze idee przez spółki deweloperskie z grupy PlayWay, a ich twórcom zostanie zaproponowana praca nad dalszym pomysłem na grę, w zamian za co będą mogli otrzymać wynagrodzenie w wysokości 100 tokenów PWay oraz 5 proc. przyszłych zysków z gry, również wypłacanych w tokenach PWay,

Platforma da także możliwość głosowania na nowe funkcjonalności i kierunek rozwoju platformy i gier oraz zakup za Tokeny PWay rzeczy niedostępnych poprzez inne formy płatności (np. rozmowa z developerem, wspólna eksploracja gry wideo). oprócz tego platforma będzie posiadała dedykowane forum n/t gier oraz będzie pełniła funkcje marketingowe dla istniejących gier Grupy PlayWay.

– Need for a Game Idea to pierwsza na świecie tego typu globalna, międzynarodowa platforma wykorzystująca technologię blockchain, umożliwiająca praktycznie bezkosztowy, natychmiastowy, nieodwracalny i w pełni transparentny transfer wynagrodzenia do autorów idei i pomysłów na gry komputerowe. Logowanie do platformy będzie następowało za pośrednictwem Steam – największej na świecie platformy sprzedażowej gier – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Tokeny PWay będą podlegały obrotowi na światowych giełdach kryptowalut. PWay przewiduje stopniowy wzrost ceny tokena PWay, co z kolei powinno być dodatkową zachętą finansową do zgłaszania kolejnych pomysłów za pośrednictwem platformy.

– W przeciwieństwie do większości projektów crowdfundingowych wykorzystujących technologię blockchain (tzw. ICO), celem platformy nie jest zebranie funduszy na jej rozwój poprzez sprzedaż tokenów – platforma posiada własne środki pieniężne na rozwój platformy pozyskane od wspólników – współtwórców platformy, którzy posiadają 3 proc. udziałów w Pway Sp. z o.o. (PlayWay – 97 proc.) oraz łącznie około 8 proc. tokenów PWay – czytamy dalej.

Platforma pobierać będzie od deweloperów z Grupy PlayWay wynagrodzenie w wysokości 6 proc. zysków z gier pozyskanych za pośrednictwem platformy (w pieniądzu fiducjarnym) i wypłacać będzie 5 proc. zysków w gier twórcom pomysłów (równowartość w tokenach PWay skupowanych z rynku według ściśle określonych zasad).

Wyemitowanych zostało 42 111 111 tokenów PWay. Pomysłodawca platformy – Krzysztof Kostowski, oraz osoby blisko związane z projektem objęły tokeny PWay w emisji początkowej – łącznie około 8 proc. ogólnej wyemitowanej wielkości.

PlayWay, który w 2016 roku zadebiutował na rynku głównym GPW, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT playway, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR