Spółki Redanu zwróciły subwencje PFR w ramach tarczy finansowej dla MSP

Omawiane walory:

Spółki grupy kapitałowej Redan dokonały zwrotu pełnej wysokości otrzymanych subwencji z Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach tzw. Tarczy Finansowej dla MŚP o łącznej wartości 7 mln zł.

redan, subwencje, pfr

Spółki Redanu zwróciły subwencje PFR w ramach tarczy finansowej dla MSP

15 maja 2020 r. spółki grupy kapitałowej Redan wystąpiły do PFR między innymi o wykładnię różnic w definicji statusu średniego przedsiębiorcy pomiędzy regulaminem ubiegania się o udział w programie rządowym „Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju Dla Małych i Średnich Firm” a decyzją Komisji Europejskiej zatwierdzająca warunki przyznawania pomocy publicznej z 27 kwietnia 2020 r. oraz uchwałą Rady Ministrów z 27 kwietnia 2020 r.

– Jednak w dniu 28 maja 2020 r. weszła w życie zmiana Regulaminu MŚP, która doprecyzowała zapisy dotyczące określania statusu wielkości przedsiębiorstwa […]. Według tej definicji, ze względu na posiadane przez Redan akcje TXM SA w restrukturyzacji, zarówno Redan, jak i Top Secret Sp. z o.o. powinny być traktowane jako duże przedsiębiorstwa. Wprowadzono również termin 14 dni roboczych na zwrot subwencji, w przypadku gdy wnioskodawca otrzymał ją na podstawie błędnych danych – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Termin 14 dni roboczych upływa 18 czerwca 2020 r. Mimo że Redan nie otrzymał odpowiedzi od PFR na wskazane powyżej pisma, zarządy zdecydowały o zwrocie subwencji.

Redan prowadzi analizę możliwości i celowości wystąpienia o wsparcie z PFR w ramach tarczy dla dużych przedsiębiorstw, podsumowano.

6 maja spółki Redan i Top Secret wystąpiły o dofinansowanie wynagrodzeń w związku z koronawirusem i uzyskały pozytywne decyzje o wsparciu w wysokości 1 mln zł, a także wystąpiły o subwencję finansową z PFR w ramach transzy dla małych i średnich przedsiębiorstw każda po 3,5 mln zł.

Grupa kapitałowa Redan prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o redan)

 • Redan sprzedaje markę Top Secret

  REDAN podpisał list intencyjny z Radosławem Wiśniewskim, założycielem i większościowym akcjonariuszem REDANu, dotyczący wzajemnej współpracy stron w zakresie zbycia przez REDAN 100 proc. udziałów spółki działającej pod firmą Top Secret na rzecz Radosława Wiśniewskiego.

 • Redan: Przychody Top Secret spadły o 31 proc. r/r do ok. 16 mln zł w czerwcu

  Sprzedaż towarów Top Secret w czerwcu 2020 r. wyniosła łącznie ok. 16 mln zł i była niższa o 31 proc. r/r. W ujęciu narastającym sprzedaż Top Secret wyniosła ok. 60 mln zł i była niższa o 47 proc. r/r.

 • Udział Redanu w TXM spadnie do 40 proc. głosów po podwyższeniu kapitału

  W związku z podwyższeniem kapitału zakładowego TXM w wyniku zatwierdzenia przyspieszonego postępowania układowego, dojdzie do spadku udziału REDANu w tej spółce do 30,91 proc. kapitału zakładowego i 40,48 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

 • Redan wydłużył termin spłaty obligacji

  REDAN zawarł z właścicielem wszystkich obligacji serii F spółki porozumienie w sprawie wydłużenia terminu spłaty do 10 sierpnia 2021 r. i zmiany harmonogramu wykupu częściowego.

 • Giełda umieściła 38 spółek na Liście Alertów

  Giełda Papierów Wartościowych zakwalifikowała do segmentu Lista Alertów akcje 38 spółek. Niechlubną listę opuszczą Coal Energy, Interbud Lublin oraz Zastal.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR