Sun Farms: Jesteśmy bardzo skuteczni w szybkiej budowie portfela projektów farm fotowoltaicznych

Omawiane walory:

Gościem piątkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Arkadiusz Kret – prezes zarządu Sun Farms. Tematem spotkania była strategia spółki oraz obecnie trwająca emisja obligacji serii A. 

Sun Farms sp. z o.o. jest deweloperem farm fotowoltaicznych. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu projektów inwestycyjnych związanych z budową farm fotowoltaicznych, aby sprostać przyszłym jak i obecnym wymaganiom inwestorów branżowych, firm wykonawczych oraz funduszy inwestycyjnych. Sun Farms zajmuje się wyborem lokalizacji, kompleksowym projektowaniem i pozyskaniem kompletu pozwoleń budowlanych umożliwiającym budowę i eksploatację farm fotowoltaicznych o jednostkowej mocy minimum 1 MW. Obszar działalności Sun Farms obejmuje całą Polskę.

– Spółka wystartowała operacyjnie na początku 2020 roku. Cały ubiegły rok poświęcony został na budowę zespołu i know-how, przygotowanie organizacji do skalowania oraz rozpoczęcie budowy portfela projektów, który aktualnie przekracza 120 MW – powiedział Arkadiusz Kret, prezes Sun Farms.

– Jesteśmy bardzo skuteczni w szybkiej budowie portfela projektów, przy zachowaniu restrykcyjnych kryteriów selekcji dla każdej nowej lokalizacji inwestycji, co redukuje ryzyko biznesu oraz obniża koszty tego etapu rozwoju. Ponadto w zestawieniu z podmiotami naszej wielkości dysponujemy zespołem ekspertów posiadającym kompleksowe kompetencje pozwalające nam na wykonanie niemalże całego zakresu prac projektowych w oparciu o własne zasoby – dodał.

Spółka jest w trakcie oferty publicznej 4 tys. sztuk obligacji serii A. Wartość oferowanych obligacji to 4 mln zł, a ich oprocentowanie w skali roku wynosi 8 proc. i jest płatne kwartalnie. Zapisy potrwają do 14 maja br.

– Inwestycja w projekt farmy na etapie jej budowy wiąże się z istotnie większymi wymaganiami kapitałowymi (jednostkowo), przez co jest zdecydowanie mniej dostępna dla przeciętnego inwestora indywidualnego. Z kolei inwestycja w instrumenty finansowe oparte o tego typu projekty – z oczywistych powodów – nie pozwala na realizację stóp zwrotu rzędu 8 proc. w skali roku – argumentował Arkadiusz Kret, prezes Sun Farms.

>> Zapis całego spotkania z Arkadiuszem Kretem, prezesem zarządu Sun Farms sp. z o.o. znajdziesz tutaj

Na obecnym etapie rozwoju spółka skupia się na rozwoju projektów i ich sprzedaży jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Strategia długoterminowa zakłada natomiast rozszerzenie działalności o wykonywanie budowy farm.

– Spółki wykonujące budowę zwykle posiadają kompetencje i zasoby umożliwiające im przystąpienie do budowy z dnia na dzień, wobec czego opłaca im się zapłacić za gotowy projekt i niezwłocznie przystąpić do budowy – powiedział Arkadiusz Kret.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o sunfarms)

  • Prosper Capital Dom Maklerski rozpoczął publiczną ofertę obligacji serii A Sun Farms

    We wtorek 13 kwietnia 2021 r. Prosper Capital Dom Maklerski rozpoczął przyjmowanie zapisów w ofercie publicznej na obligacje serii A projektanta i dewelopera farm fotowoltaicznych – Sun Farms sp. z o.o. Wartość emisji wynosi 4 mln zł. Do objęcia jest 4 000 obligacji serii A z oprocentowaniem 8 proc. Zapisy  przyjmowane są do 28 kwietnia 2021 roku.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR