StockWatch.pl

Sunex rekomenduje wypłatę 0,09 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

Omawiane walory:

Sunex zarekomendował akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości 0,09 zł na akcję, tj. łącznie kwoty 365,247 tys. zł z zysku netto za rok obrotowy 2018. Producent rozwiązań w dziedzinie techniki solarnej podał również wyniki za I kw. 2019 r. Kurs akcji spółki rośnie o blisko 14 proc.

W 2018 r. spółka miała 1,52 mln zł jednostkowego zysku netto wobec 0,71 mln zł zysku rok wcześniej. Z kolei w I kw. 2019 r. Sunex odnotował 0,83 mln zł jednostkowego zysku netto wobec 0,24 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 1,21 mln zł wobec 0,33 mln zł zysku w roku poprzednim.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 14,61 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 10,46 mln zł rok wcześniej.

– W pierwszym kwartale bieżącego roku emitent pozyskał kolejne istotne zamówienia sprzedaży, dzięki którym wygenerowano istotny wzrost przychodów za ten okres. Tendencja w pozyskiwaniu kolejnych zamówień będzie utrzymana w kolejnych miesiącach 2019 r. pozytywnie wpływając na ocenę dalszych możliwości wzrostu przychodów ze sprzedaży – podano w raporcie.

>>Audyt słońca i polskiej ekologii – omówienie sprawozdania finansowego SUNEX po 4 kw. 2018 r.

W okresie sprawozdawczym istotny wpływ na sprawozdanie finansowe miał znaczny, 40-proc., wzrost przychodów ze sprzedaży w stosunku do I kwartału ubiegłego roku. Dzięki temu wygenerowano marżę brutto wyższą o 876 tys. zł od tej wygenerowanej w I kwartale 2018 roku.

– Jednocześnie należy podkreślić, iż w związku z tym, że pierwsze miesiące roku, wiążą się co do zasady z ograniczoną sprzedażą wynikającą z występującej sezonowości działalności. Wysoki poziom sprzedaży za ten okres wpłynął na uzyskanie bardzo dobrych wyników emitenta. Ten rekordowy poziom przychodów przy utrzymanym poziomie kosztów stałych, przełożył się bezpośrednio na znaczną poprawę rentowności we wszystkich poziomach działalności. Zysk na sprzedaży ukształtował się on na poziomie 1 271 tys. zł. Marża brutto na sprzedaży wzrosła do poziomu 18,2 proc. w porównaniu do przeciętnej marży 14 proc. w stosunku do pierwszego kwartału ubiegłego roku. Z kolei stosunek wyniku na sprzedaży netto do przychodów ze sprzedaży w okresie sprawozdawczym wyniósł 8,7 proc. w porównaniu do 3,8 proc. za I kwartał 2018 r. Wskaźnik rentowności sprzedaży netto (ROS) ukształtował się na poziomie 5,7 proc. (2,2 proc. w analogicznym okresie roku 2018), a rentowność kapitału własnego wzrosła trzykrotnie: do 3,5 proc. z 1,1 proc. w okresie porównywalnym – wymieniono także.

Sunex jest producentem rozwiązań w dziedzinie techniki solarnej. Firma powstała w 2002 roku w Raciborzu. Jej przychody wyniosły 57,5 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT sunex, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Analiza techniczna 4 małych spółek, które w styczniu pokazały pazur

    Początek roku przyniósł wzrosty na GPW, ale prawdziwe szaleństwo rozegrało się tym razem na akcjach małych, często zapomnianych przez inwestorów, spółek. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, jak wysoko mogą wspiąć się jeszcze kursy akcji Forever Entertainment, Suneksu, Maxcomu i Work Service.

  • WIG20 stąpa po kruchym lodzie, w grze JSW i Orange Polska

    W czwartek warszawskie indeksy notują symboliczne wzrosty. Niestety, słabsze nastroje w Europie i ryzyko realizacji zysków na Wall Street, nie dają nadziei na pozytywny finał sesji.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR