Surowce: Notowania złota stabilne przed decyzją Fed

Ostatnie kilka tygodni na rynku złota upływało pod znakiem konsolidacji. Notowania kruszcu utrzymuą się w okolicach ważnej bariery na poziomie 1.200 USD za uncję.

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ

Mimo że poziom ten pozostaje skutecznym technicznym wsparciem, to i tak w ostatnim czasie można mówić raczej o słabości strony popytowej na rynku złota.

W ostatnich tygodniach amerykański dolar tracił na wartości, więc warunki do wzrostu notowań złota były sprzyjające. Niemniej, tak się nie stało, a krótkoterminowe ruchy w górę na ogół były hamowane w okolicach 1.215 USD za uncję.

Dzisiaj zmienność notowań złota jest na razie niewielka, jednak to może się zmienić w godzinach wieczornych polskiego czasu, gdyż wtedy ma zostać opublikowana decyzja Fed w sprawie stóp procentowych w USA. Oczekiwana jest dziś kolejna – już trzecia w tym roku – podwyżka, i taki scenariusz jest uwzględniony w notowaniach USD oraz złota. Inwestorzy będą więc raczej poszukiwać w komunikacie Fed wskazówek dotyczących dalszych działań – w tym, prawdopodobieństwa czwartej podwyżki stóp w tym roku i prognoz na rok kolejny. To od nich najprawdopodobniej będzie zależeć zakończenie dzisiejszej sesji na złocie.

>> Weź udział w spotkaniu Voicetel Communications z Inwestorami Indywidualnymi – 27 września 2018 r., Warszawa

Notowania złota – dane dzienne

Raport przygotowała: Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Studenci SGH będą reprezentować Polskę w XI edycji CFA Institute Research Challenge

  We wtorek podczas wielkiego finału CFA Institute Research Challenge z analizą grupy PZU zmierzyło się 6 zespołów z Polski i Litwy. Każda z drużyn miała dokładnie 10 minut na prezentację efektów wielotygodniowej pracy. Emocje były olbrzymie, sala pełna, a rywalizacja zacięta. Każde wystąpienie było oceniane przez komisję ekspertów, którzy na koniec nie szczędzili trudnych pytań.

 • Czarny czwartek Czwartek zapadnie w pamięci inwestorów na długo. Kolejne doniesienia oraz obawy związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa poza Chiny doprowadziły do kontynuacji silnej przeceny na całym świecie. W wypadku indeksu WIG20 odnotowano najgłębszy jednodniowy spadek od czerwca 2016 r., kiedy to rynki zareagowały panicznie na wyniki referendum w sprawie brexitu.
 • BM mBanku zaleca kupno akcji Alior Banku i CCC

  Biuro w najnowszych raportach ścięło ceny docelowe obu spółek. Niemniej nowe wyceny wciąż są dużo wyższe od bieżących kursów rynkowych.

 • Jak MiFID II wpłynął na dystrybucję funduszy inwestycyjnych w Europie

  26 lutego w Sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych odbyła się konferencja „Modele dystrybucji funduszy inwestycyjnych w krajach europejskich”, zorganizowana przez stowarzyszenie CFA Society Poland.

 • Jak wybrać rachunek maklerski?

  Inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych i rynku obligacji Catalyst jest dziś dostępne dla szerokiego grona inwestorów. Nie trzeba dysponować wysokimi środkami finansowymi, aby móc to zrobić.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR