StockWatch.pl

Surowce: Złoto najdroższe od pół roku

Ostatnie kilka tygodni na rynku złota było okresem niemal nieprzerwanych zwyżek. Cena kruszcu, która jeszcze w połowie listopada pozostawała w okolicach 1.200 USD za uncję, obecnie dotarła już do rejonu 1.290 USD za uncję. Tym samym, notowania złota znajdują się na najwyższych poziomach od pół roku.

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ

Strona popytowa na rynku złota jest silna ze względu na niepewność dotyczącą przyszłości globalnej gospodarki oraz rynków finansowych. W ostatnim czasie zmienność na rynkach akcji oraz na rynkach wielu kluczowych surowców jest podwyższona, a to sprzyja poszukiwaniu „bezpiecznych przystani” przez inwestorów. Za jedną z nich uważane jest złoto, które miało słaby 2018 rok, ale obecnie doświadcza wzmożonego zainteresowania ze strony osób posiadających kapitał, co widać chociażby po dużych napływach aktywów do funduszy ETF opartych o złoto.

Zwyżce cen złota wciąż sprzyja zamieszanie polityczne w Stanach Zjednoczonych, dotyczące tzw. goverment shutdown, którego koniec może nie nastąpić zbyt prędko. Natomiast jutro czynnikiem wpływającym na ceny złota może być dyskusja obecnego i byłych szefów Fed: Jeroma Powella oraz Janet Yellen i Bena Bernanke. W ich rozmowie inwestorzy będą wypatrywać wskazówek dotyczących scenariuszy prowadzenia polityki monetarnej w USA w tym roku.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Raport przygotowała: Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Przecena idzie szeroką ławą, w grze mBank i DataWalk

  Fatalne dane z Niemiec, wzrost awersji do ryzyka na rynkach globalnych, przecena złotego, a także strach przed wyrokiem TSUE ws. frankowiczów - kumulacja tych czynników sprawiła, że wszystkie główne indeksy w Warszawie świecą na czerwono. 

 • Kool2Play wybrał doradców w procesie wejścia na NewConnect

  Kool2Play zakończył wybór doradców w procesie wejścia na NewConnect i celuje w debiut w I połowie 2020 r. W najbliższych miesiącach spółka udostępni wybranym influencerom wersję hands-on swojego flagowego projektu Uragun.

 • Akcjonariusze Hollywood wykupieni wbrew decyzji sądu

  Kontrowersyjny wykup niemal 4,5 mln akcji Hollywood został rozliczony. Następnym krokiem spółki ma być rozpoczęcie procedury delistingu. Problem w tym, że jeszcze przed rozpoczęciem squeeze out'u sąd na wniosek jednego z akcjonariuszy mniejszościowych nakazał wstrzymanie wykupu.

 • IZFiA będzie udostępniać raporty stóp zwrotu FIZ-ów niepublicznych

  Po niemal półtora roku nieobecności w przestrzeni publicznej informacji na temat funduszy inwestycyjnych zamkniętych oferowanych w drodze oferty niepublicznej Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami rozpoczyna publikowanie regularnych raportów miesięcznych zawierających wyniki inwestycyjne FIZ-ów niepublicznych.

 • Murapol wprowadził do sprzedaży drugą w tym roku dużą pulę lokali

  Grupa Murapol wprowadziła do oferty ponad 2 tys. lokali w kilkunastu inwestycjach na terenie 9 miast Polski. Deweloper po raz drugi w tym roku wprowadził do sprzedaży tak dużą pulę lokali, realizując jeden ze swoich celów strategicznych na lata 2019/2021+, zakładający coroczne uzupełnienie oferty o 3,5-4 tys. mieszkań.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR