Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Surowce: Złoto najdroższe od pół roku

Opublikowano: 2019-01-03 11:37:39

Ostatnie kilka tygodni na rynku złota było okresem niemal nieprzerwanych zwyżek. Cena kruszcu, która jeszcze w połowie listopada pozostawała w okolicach 1.200 USD za uncję, obecnie dotarła już do rejonu 1.290 USD za uncję. Tym samym, notowania złota znajdują się na najwyższych poziomach od pół roku.

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ

Strona popytowa na rynku złota jest silna ze względu na niepewność dotyczącą przyszłości globalnej gospodarki oraz rynków finansowych. W ostatnim czasie zmienność na rynkach akcji oraz na rynkach wielu kluczowych surowców jest podwyższona, a to sprzyja poszukiwaniu „bezpiecznych przystani” przez inwestorów. Za jedną z nich uważane jest złoto, które miało słaby 2018 rok, ale obecnie doświadcza wzmożonego zainteresowania ze strony osób posiadających kapitał, co widać chociażby po dużych napływach aktywów do funduszy ETF opartych o złoto.

Zwyżce cen złota wciąż sprzyja zamieszanie polityczne w Stanach Zjednoczonych, dotyczące tzw. goverment shutdown, którego koniec może nie nastąpić zbyt prędko. Natomiast jutro czynnikiem wpływającym na ceny złota może być dyskusja obecnego i byłych szefów Fed: Jeroma Powella oraz Janet Yellen i Bena Bernanke. W ich rozmowie inwestorzy będą wypatrywać wskazówek dotyczących scenariuszy prowadzenia polityki monetarnej w USA w tym roku.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Raport przygotowała: Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku