X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

TDJ Equity I sprzedaje duży pakiet akcji Famuru w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu

Opublikowano: 2019-01-08 17:53:59

Omawiane walory:

TDJ Equity I, główny akcjonariusz Famuru, zamierza sprzedać do ok. 57,48 mln akcji w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB). Według wtorkowego kursu wartość rynkowa 10-proc. pakietu wynosi 316 mln zł. 

(Fot. spółka)

TDJ Equity I poinformował spółkę o rozpoczęciu procesu budowy księgi popytu (ABB). Na sprzedaż wystawiono blisko 57,48 mln akcji Famuru, stanowiących 10 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki i głosów na WZA. Obecnie fundusz kontroluje 56,89 proc. akcji producenta maszyn górniczych. TDJ dodał, że decyzja o zmniejszeniu zaangażowania to część strategii na lata 2018-2022.

Akcjonariat Famuru.

Zgodnie z zawiadomieniem, otwarcie księgi popytu nastąpi niezwłocznie i może być zakończone w każdym czasie. Cena oraz liczba akcji sprzedawanych zostaną ogłoszone po zamknięciu księgi popytu. Akcjonariusz zastrzega sobie prawo do zmiany warunków lub terminów ABB w dowolnym momencie.

– Intencją akcjonariusza jest pozostanie strategicznym inwestorem w spółce i dalsze wspieranie spółki w jej dynamicznym rozwoju. W związku z ABB, akcjonariusz zobowiązał się do przestrzegania 180-dniowego okresu ograniczenia zbywalności pozostałych posiadanych akcji zwykłych spółki – czytamy także.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

mBank pełni Na globalnego koordynatora oraz współprowadzącego księgę popytu wybrano mBank. Wood & Company Financial Services Oddział w Polsce pełni rolę globalnego koordynatora oraz współprowadzącego księgę popytu a Santander Bank Polska – Santander Biuro Maklerskie pełni rolę współprowadzącego księgę popytu.

We wtorek kurs akcji Famuru spadł o 0,36 proc. Na zamknięciu sesji jeden walor producenta maszyn górniczych wyceniono na 5,50 zł. Wartość tynkowa całej grupy wynosi 3,17 mld zł.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Famur)

 • Nowe rekomendacje dla akcji Bogdanki, JSW i Famuru

  Haitong Bank rozpoczął wydawanie rekomendacji dla FAMURu od zalecenia kupuj i ceny docelowej o 20 proc. wyższej od rynkowej. Równolegle biuro zaktualizowało raporty dla Bogdanki i JSW. W obu wypadkach nowe wyceny są znacznie niższe od poprzednich.

 • 14 spółek, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie raportowym mogą pochwalić się dużo lepszymi od konsensusu rynkowego wynikami. Wśród czarnych koni dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, paliwowego oraz medialnego.

 • TDJ sprzedał 10 proc. akcji Famuru za 276 mln zł

  Główny akcjonariusz FAMURu sprzedał pakiet 10 proc. akcji po 4,80 zł za sztukę. W środę notowania producenta maszyn górniczych spadły o 12 proc.

 • Rynki żyją nadzieją na porozumienie handlowe USA-Chiny, w grze JSW, Famur i CD Projekt

  Poprawa klimatu inwestycyjnego na globalnych rynkach akcji wspiera nastroje w Warszawie. Po wczorajszej realizacji zysków indeks WIG20 próbuje ruszyć na północ. Jest szansa, że to się może udać. Rano w centrum uwagi są taniejące akcje JSW i FAMURu.

 • Giełdowi faworyci DM mBanku na 2019 rok

  Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale także ostatni dzwonek na przygotowanie strategii inwestycyjnej na kolejny rok. W tym tygodniu garść wskazówek dał DM mBanku. Biuro w cyklicznym raporcie wytypowało blisko 30 spółek, które w przyszłym roku będą mocniejsze od szerokiego rynku. Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku