Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

TDJ Equity I sprzedaje duży pakiet akcji Famuru w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu

Opublikowano: 2019-01-08 17:53:59

Omawiane walory:

TDJ Equity I, główny akcjonariusz Famuru, zamierza sprzedać do ok. 57,48 mln akcji w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB). Według wtorkowego kursu wartość rynkowa 10-proc. pakietu wynosi 316 mln zł. 

(Fot. spółka)

TDJ Equity I poinformował spółkę o rozpoczęciu procesu budowy księgi popytu (ABB). Na sprzedaż wystawiono blisko 57,48 mln akcji Famuru, stanowiących 10 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki i głosów na WZA. Obecnie fundusz kontroluje 56,89 proc. akcji producenta maszyn górniczych. TDJ dodał, że decyzja o zmniejszeniu zaangażowania to część strategii na lata 2018-2022.

Akcjonariat Famuru.

Zgodnie z zawiadomieniem, otwarcie księgi popytu nastąpi niezwłocznie i może być zakończone w każdym czasie. Cena oraz liczba akcji sprzedawanych zostaną ogłoszone po zamknięciu księgi popytu. Akcjonariusz zastrzega sobie prawo do zmiany warunków lub terminów ABB w dowolnym momencie.

– Intencją akcjonariusza jest pozostanie strategicznym inwestorem w spółce i dalsze wspieranie spółki w jej dynamicznym rozwoju. W związku z ABB, akcjonariusz zobowiązał się do przestrzegania 180-dniowego okresu ograniczenia zbywalności pozostałych posiadanych akcji zwykłych spółki – czytamy także.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

mBank pełni Na globalnego koordynatora oraz współprowadzącego księgę popytu wybrano mBank. Wood & Company Financial Services Oddział w Polsce pełni rolę globalnego koordynatora oraz współprowadzącego księgę popytu a Santander Bank Polska – Santander Biuro Maklerskie pełni rolę współprowadzącego księgę popytu.

We wtorek kurs akcji Famuru spadł o 0,36 proc. Na zamknięciu sesji jeden walor producenta maszyn górniczych wyceniono na 5,50 zł. Wartość tynkowa całej grupy wynosi 3,17 mld zł.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Famur)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku