The Farm 51 negocjuje dalszy rozwój World War 3. Kurs akcji wystrzelił

Omawiane walory:

Gliwickie studio rozpoczęło negocjacje z dużym globalnym podmiotem specjalizującym się w segmencie gier online-multiplayer. Celem ma być rozwój marki World War 3 w kontekście premiery finalnych wersji gry oraz ich serwisu po premierze. Kurs akcji spółki wystrzelił o 26 proc.

farm51,ww3,WorldWar3,gra

Fot. materiały prasowe Farm 51

– Spółka rozpoczęła uzgadnianie szczegółów strategicznego partnerstwa w tym formalnych warunków wieloletniej umowy, której wartość może opiewać na kilkadziesiąt milionów złotych – czytamy w komunikacie.

Według The Farm 51 podpisanie i realizacja kontraktu będzie mieć znaczny wpływ na wyniki finansowe za bieżący rok jak i kolejne lata.

World War 3 zadebiutowało we wczesnym dostępie w październiku 2018 r. Niestety premiera nie należała do udanych. Ogromne problemy z wejściem graczy na serwery gry odbiły się na recenzjach. Choć twórcy szybko uporali się z trapiącymi grę problemami, z biegiem czasu gra zaczęła szybko tracić użytkowników. W okresie premiery jednocześnie w grze bawiło się ok. 3 tys. osób, przy czym należy zaznaczyć, że najwyższa zanotowana liczba jednocześnie grających osób w październiku 2018 roku wynosiła 11 tys. osób. W kolejnych dniach i tygodniach nie było już tak dobrze. Miesiąc po premierze średnia liczba graczy spadła do 900 osób. Obecnie zainteresowanie grą jest niewielkie. Średnia z ostatniego miesiąca to ok. 50 graczy.

Źródło: steamcharts.com

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Tak mała liczba graczy poskutkowała likwidacją regionalizacji serwerów, o czym spółka poinformowała w lutym tego roku. Do tej pory społeczność gry była podzielona na trzy grupy regionalne (Amerykę Północną i Południową, Azję i Oceanię oraz Europę i Afrykę). Likwidacja tego podziału sprawiła, że gracze z całego świata mogli grać ze sobą na tych samych serwerach.

The Farm 51 specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych gier akcji. We wtorek notowania spółki rośną o blisko 26 proc. Ostatnia transakcja pochodzi z godziny 11:46 i została zawarta po kursie 16,50 zł. Od tego momentu kurs z uwagi na dużą liczbę zleceń kupna jest równoważony. Teoretyczny kurs otwarcia (TKO) wynosi 20,76 zł (58,35 proc.).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT farm51, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR