Torpol proponuje 0,25 zł dywidendy na akcję za z zysku za 2018 r.

Omawiane walory:

Zarząd spółki budowlanej po rocznej przerwie chce wznowić wypłaty i rekomendować akcjonariuszom przeznaczenie 5,74 mln zł z zysku netto za 2018 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę 0,25 zł na akcję. Przy obecnym kursie stopa dywidendy wynosi 3,6 proc.

Władze Torpolu zaproponowały, aby z jednostkowego zysku netto spółki za rok obrotowy 2018 – wynoszący 8,17 mln zł – przeznaczyć 5,74 mln zł na dywidendę. Pozostała część wyniku w kwocie 2,42 mln zł ma trafić na kapitał rezerwowy. Zarząd zaproponował, aby na dzień dywidendy wyznaczyć 31 lipca, a wypłaty – 31 października.

Jeśli akcjonariusze poprą na walnym zgromadzeniu stanowisko zarządu, otrzymają 0,25 zł na akcję. Tegoroczna stawka będzie 43 proc. niższa niż przed dwoma laty, gdy spółka płaciła 0,44 zł na akcję (DY=3,59 proc.). W ubiegłym roku Torpol nie płacił dywidendy.

Kalendarium dywidend Torpolu.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 roku. W środę po południu kurs akcji Torpolu rośnie o 0,3 proc. do 6,90 zł. Kapitalizacja całej grupy wynosi obecnie 158 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Torpol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR