Trzy spółki zależne Vistalu z wnioskami o upadłość

Omawiane walory:

Wierzyciele Vistal Eko i Vistal Offshore, spółek zależnych Vistal Gdynia, złożyli wnioski o ogłoszenie ich upadłości, podał Vistal. Ponadto spółka zależna Vistal Construction złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości.

W przypadku Vistal Eko kwota główna wierzytelności tego wierzyciela to 840.988 zł. Zarząd spółki zależnej poinformował emitenta, iż zamierza uregulować wierzytelność.

W przypadku Vistal Offshore kwota główna wierzytelności to 112.657 zł. Jednocześnie zarząd spółki zależnej Vistal Offshore poinformował emitenta, że zaspokoił tą wierzytelność.

– Dodatkowo w dniu 13 września 2017 r. zarząd spółki powziął informację o złożeniu w Sądzie Rejonowym Gdańsk Północ w Gdańsku VI Wydział Gospodarczy przez spółkę zależną Vistal Construction sp. z o.o. wniosku o ogłoszenie upadłości Vistal Construction sp. z o.o. – czytamy w komunikacie.

W sobotę Vistal Gdynia podał, że w wyniku aktualizacji budżetów długoterminowych kontraktów szacuje, że obniżenie wyniku na kontraktach może zmniejszyć skonsolidowany wynik finansowy za I półrocze br. łącznie o ok. 88,1 mln zł. Na dokładkę zarząd zasygnalizował odpis na kwotę 3,4 mln zł na przeterminowane należności zagrożone prawdopodobieństwem nieściągalności oraz przełożył termin publikacji sprawozdania finansowego z 15 na 29 września.

Z kolei we wtorek lokalny serwis, trojmiasto.pl poinformował o spodziewanych problemach spółki z wypłatą wynagrodzeń za wrzesień. Pierwsze doniesienia mówiły o braku wypłat. Jednak ostatecznie zarząd z obawy o strajk pracowników obiecał, że wypłaci część należnego im wynagrodzenia.

Reakcja inwestorów była paniczna. W poniedziałek handel akcjami zawieszono ze względu na równoważenie kursu (olbrzymia liczba zleceń sprzedaży akcji). We wtorek notowania wznowiono, a kurs tąpnął o 45 proc. z 5,10 zł do 2,80 zł. W środę mocną wyprzedaż kontynuowano, co sprowadziło wycenę akcji do 2 zł. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Vistalu Gdynia

Vistal Gdynia – spółka dominująca grupy Vistal – to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach infrastrukturalnym, marine i offshore, w tym infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT vistal, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR