Ultimate Games chce przejść na główny rynek GPW w I połowie 2019 r.

Omawiane walory:

Ultimate Games planuje przeniesienie notowań na główny rynek GPW z NewConnect w I połowie przyszłego roku.

W III kwartale Ultimate Games odnotował 0,68 mln zł jednostkowego zysku netto, wobec 17 tys. zł zysku rok wcześniej. Z kolei zysk operacyjny wyniósł 0,79 mln zł wobec 69 tys. zł straty rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży wzrosły r/r z 0,39 mln zł do 1,86 mln zł.

W I-III kw. 2018 r. spółka miała 1,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 25 tys. zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 3,39 mln zł w porównaniu z 0,69 mln zł rok wcześniej.

– Na poprawę sytuacji spółki wpływ miała wysoka sprzedaż gier, których premiery odbyły się w przeciągu ostatniego roku. W samym trzecim kwartale 2018 r. miały miejsce m.in. premiery takich gier jak: Earthworms i Phantaruk w wersji na Nintendo Switch oraz Prodigy Tactics w wersji na PC, a także flagowy produktu emitenta, jakim jest gra Ultimate Fishing Simulator, która ukazała się w pełnej wersji na PC. Wolumen sprzedaży wspomnianej gry w pierwszym tygodniu od premiery wynosił od 1 tys. do 1,5 tys. sztuk dziennie. W 2019 r. spółka planuje wydanie gry w wersji na platformę Nintendo Switch, Xbox oraz PS, a także w wersji pudełkowej. Ponadto strategia spółki przewiduje wydawanie jednego dodatku DLC do gry co kwartał, a 30 listopada 2018 r. wypuszczone zostanie rozszerzenie w postaci nowego łowiska Moraine Lake – czytamy w raporcie.

Prezes Marcin Zawadzki poinformował również, że dzięki dobrym wynikom, plany przeniesienia notowań na rynek główny GPW są coraz bliższe. W lipcu br. Zawadzki powiedział, że spółka nie wyklucza przejścia na rynek główny w 2019 roku przy sprzyjających warunkach rynkowych i sukcesach szykowanych gier.

Dobre wyniki finansowe, rosnąca sprzedaż oraz umacnianie się naszej pozycji na rynku gamingowym zachęciły nas do podjęcia działań mających na celu przejście spółki na rynek regulowany GPW, które planowane jest na I połowę 2019 r. – napisał Zawadzki.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ULTGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR