StockWatch.pl

Ultimate Games miał szacunkowo 2 mln zł netto w 2018 r.

Omawiane walory:

Ultimate Games miał szacunkowo 4,68 mln zł przychodów i 2,07 mln zł zysku netto w 2018 r. Spółka liczy na znaczące zwiększenie wyników w 2019 roku, poprzez rozszerzenie portfolio wydawniczego.

Fot. fb/Ultimate Games

Według wstępnych danych w 2018 roku Ultimate Games osiągnęło przychody w wysokości 4,68 mln zł. Zysk brutto wynosi 2,41 mln zł, natomiast zysk netto wyniósł 2,07 mln zł.

Wyniki finansowe podlegają weryfikacji przez biegłego rewidenta, dlatego zarząd spółki zaznacza, iż prezentowane wartości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Publikacja raportu za 2018 rok nastąpi 14 marca 2019 roku.

Spółka liczy na znaczące zwiększenie wyników w 2019 roku, poprzez rozszerzenie portfolio wydawniczego. W tym roku planowany jest także debiut na głównym parkiecie GPW.

W ubiegłym roku trwały prace nad stworzeniem nowych produkcji, a większość przychodów i zysków przyniosły gry wędkarskie, takie jak Ultimate Fishing Simulator w wersji na PC i Mobile.

– Rok 2018 to była dla nas okresem intensywnej pracy nad nowymi produkcjami. Natomiast na bieżący rok planujemy prawdziwą ofensywę, chcąc wydać ponad 50 gier na kilka popularnych platform. Kluczowe tytuły powinny zadebiutować w II półroczu 2019 roku i właśnie wtedy powinien być dostrzegalny istotny wzrost wyników finansowych spółki. W tym właśnie okresie na zyski będą miały wpływ także przychody z premier gier na Nintendo Switch, wydanych w pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku – powiedział CEO Ultimate Games Mateusz Zawadzki.

>> PlayWay simulator – krótkie omówienie sytuacji fundamentalnej Ultimate Games po III kw. 2018 r.

Zarząd spółki planuje rok do roku wykazywać stałe wzrosty w wynikach finansowych. Porównując 2017 rok z rokiem ubiegłym, Ultimate Games udało się osiągnąć 500 proc. wzrostu zysku netto. W najbliższych planach spółki, oprócz przeniesienia się z NewConnect na rynek główny GPW, znajduje się także podpisanie wielu kolejnych umów i wydawanie dużej ilości nowych gier.

– Rynek gier komputerowych jest bardzo nieprzewidywalny i niezbyt łaskawy. My jednak mamy wysoko postawione cele i będziemy dążyć do zwiększenia i zróżnicowania naszego portfolio. Liczymy, że wśród tak dużej ilości gier uda nam się znaleźć choćby jeden hit o potencjale takim jak Car Mechanic Simulator czy House Flipper – dodał Zawadzki.

W 2019 roku Ultimate Games zamierza wydać ponad 50 gier, zarówno nowe produkcje, jak i porty wydanych już produkcji na nowe platformy. Wśród nich znajdują się między innymi Phantom Doctrine (Nintendo Switch), Professional Fishing (Mobile), Unlucky 7 (PC), Woodzone (PC) czy Deadliest Catch: The Game (PC), tworzone w ścisłej współpracy z Discovery Channel. Rok ten zapowiada się więc dla spółki rekordowo, zarówno pod kątem liczby tytułów, jak i (mamy nadzieję) związanych z ich wydaniem przychodów oraz zysków.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ULTGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Ultimate Games w ramach cesji przejął prawa do ponad 20 gier od PlayWay

  Ultimate Games zawarł z PlayWay umowę, na mocy której spółka odpłatnie przejęła od PlayWay prawa do ponad 20 gier znajdujących się na koncie wydawniczym PlayWay (w tym prawa do 100 proc. przychodu) wraz z prawem do wydania kolejnych edycji tych gier.

 • Ultimate Games przeskoczył z NewConnect na rynek główny GPW

  Akcje Ultimate Games zadebiutowały na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych. Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 2,16 proc. i wyniósł 23,70 zł.

 • Ultimate Games może rekomendować min. 75 proc. jednostkowego zysku netto na dywidendę

  Ultimate Games zamierza regularnie rekomendować zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy. Rekomendacja ma obejmować kwotę min. 75 proc. zysku netto wskazanego w jednostkowym sprawozdaniu finansowym w przypadku gdy planowane wpływy ze sprzedaży gier w bieżącym roku są większe niż planowane potencjalne inwestycje i koszty tworzenia gier, a po wypłacie dywidendy w kasie pozostanie wystarczająca ilość gotówki na nowe inwestycje i pokrycie kosztów wytworzenia gier.

 • Ultimate Games miał szacunkowo 0,67 mln zł zysku netto w I kw. br.

  Ultimate Games według szacunkowych danych odnotował 0,67 mln zł zysku netto w I kw. 2019 r. Kurs akcji gamingowej spółki rośnie o ponad 3 proc.

 • Analiza techniczna 4 znanych producentów gier wideo z NewConnect

  Z długiej listy producentów gier wideo notowanych na małym parkiecie w marcu warto zwrócić uwagę na cztery spółki, których kursy akcji znalazły się w ciekawym momencie technicznym. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, co dalej z kursami akcji Bloober Team, Creative Forge Games, The Farm 51 oraz Ultimate Games.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com