StockWatch.pl

Unimot inwestuje w Green Electricity, właściciela blinkee.city

Omawiane walory:

Unimot obejmie udziały i udostępni finansowanie Green Electricity, spółce będącej właścicielem platformy blinkee.city oferującej wynajem elektrycznych skuterów, rowerów i hulajnóg w 24 miastach w 6 krajach Unii Europejskiej (w tym 18 w Polsce).

Fot. fb/blinkee.city Poland

– Celem inwestycji emitenta jest wzrost wartości udziałów oraz wsparcie rozwoju spółki z wykorzystaniem sieci AVIA jako centrum obsługi elektromobilności w mniejszych miejscowościach poprzez zaoferowanie pakietu franczyzowego platformy blinkee.city w Polsce oraz innych krajach europejskich. Wspólne cele na 2022 r. to wzrost aktywnych użytkowników do 1,5 mln oraz wypracowanie zysku operacyjnego przez Green Electricity w wysokości 25 mln zł – czytamy w komunikacie.

W ramach inwestycji, Unimot obejmie 267 nowych udziałów, o łącznej wartości nominalnej 13.350 zł, stanowiących 20 proc. udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym w Green Electricity w zamian za wkład pieniężny w wysokości ok. 2 mln zł. Unimot udostępni także dodatkowe finansowanie dla Green Electricity, w postaci wieloproduktowej linii finansowej do kwoty w łącznej wysokości 7,5 mln zł.

Unimot ma zagwarantowane prawo do sprawowania nadzoru operacyjnego oraz kontroli podejmowanych decyzji w ramach przyjętego modelu ładu korporacyjnego. Dodatkowo spółka jest uprawniona do powołania swojego przedstawiciela do zarządu i rady nadzorczej spółki. Dotychczasowi wspólnicy są zobowiązani nadal aktywnie wspierać rozwój spółki świadcząc na jej rzecz pracę oraz sprawować funkcje w zarządzie w trakcie uzgodnionego między stronami okresu. Ustalone zostały typowe zasady rozporządzania udziałami, w tym prawo pierwokupu na wypadek zbywania podmiotom zewnętrznym.

Łączne zaangażowanie Unimotu ma nie przekroczyć ok. 9,5 mln zł do 31 grudnia 2022 r. 

– Doświadczenie związane z rozwojem sieci Avia pozwoli zaoferować pakiet franczyzowy platformy blinkee.city w Polsce oraz innych krajach europejskich. Działania są obecnie w fazie planowania, ale widzimy ogromny potencjał. Chcemy maksymalnie wykorzystać szanse, jakie daje rozwój koncepcji sharing economy – powiedział prezes Unimotu Adam Sikorski.

W Polsce sieć Avia liczy już niemal 50 stacji, a w całej Europie pod tym szyldem działa ich już ponad 3 tys.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 3,4 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT UNIMOT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR