Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Unimot: Pierwsza dostawa olejów Avia dotarła do klienta w Chinach

Opublikowano: 2019-07-11 14:35:41

Omawiane walory:

Pierwsza dostawa olejów silnikowych marki Avia realizowana przez Unimot do Chin dotarła już do kontrahenta, poinformował prezes Unimotu Adam Sikorski.

Fot. fb/AVIA Polska

– Pierwsza dostawa olejów Avia już w Chinach – wczoraj odprawa celna, a dzisiaj już towar u naszego klienta. Unimot Asia – czekamy na pozytywny wpływ na EBITDA grupy – napisał Sikorski na Twitterze.

Jak informował wcześniej ISBnews szef Unimotu, pierwsza dostawa olejów Avia na rynek chiński to 40 ton, a do końca 2019 roku Unimot chciałby sprzedać na tamtejszym rynku około 200 ton olejów Avia.

– To, oczywiście, dopiero pierwszy przyczółek, ale rynek olejów silnikowych w Chinach to ok. 8 mln ton rocznie, w porównaniu do 200 tys. ton w Polsce. Zajęcie jakiejkolwiek pozycji na tym rynku daje olbrzymie możliwości przyszłego rozwoju – mówił Sikorski w rozmowie z ISBnews.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 3,4 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2018 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o UNIMOT)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku