Unimot wznawia działalność w Chinach po ok. trzech tygodniach przerwy

Omawiane walory:
Unimot ponownie zaczął sprzedaż olejów silnikowych Avia w Chinach, po tym jak epidemia koronawirusa na około trzy tygodnie wstrzymała pracę chińskiego biura spółki, poinformował ISBnews prezes Adam Sikorski.
adam,sikorski,unimot

Adam Sikorski, prezes Unimotu. (Fot. spółka)

– Od zeszłego tygodnia zaczęliśmy z powrotem sprzedawać oleje silnikowe Avia do Chin, nasze biuro w Szanghaju działa już na około 50 proc. – powiedział Sikorski w rozmowie z ISBnews.

– Przez około trzy tygodnie byliśmy w Chinach w pełnej kwarantannie, praktycznie nie było możliwości wyjazdu z towarem z magazynu. Jednak wydaje się, że sytuacja powoli wraca do normy i zaczynamy ponownie dostarczaj oleje do klientów. Kilkutygodniowe wstrzymanie działalności nie powinno wpłynąć na nasz plan dostaw na rynek chiński w całym 2020 roku. Mieliśmy bardzo dobry początek stycznia, a w okresie od połowy stycznia do połowy lutego, czyli w czasie obchodów chińskiego Nowego Roku, i tak zakładaliśmy znaczące zmniejszenie dostaw. Przedłużyło się ono o dodatkowe kilka tygodni – podsumował.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W styczniu br. prezes Unimotu zakładał, że sprzedaż olejów w Chinach powinna wzrosnąć w tym roku do ok. 450 ton, w porównaniu do 120 ton w 2019 roku.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 3,4 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o UNIMOT)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR