Unimot zrealizuje prognozę 80 mln zł skonsolidownej EBITDA skorygowanej w 2020 r.

Omawiane walory:

Prognoza 80 mln zł skonsolidowanej EBITDA skorygowanej w 2020 roku zostanie już na 100 proc. zrealizowana, poinformował prezes Adam Sikorski. Potwierdził także wypłatę dywidendy z zysku za 2020 rok.

unimot,przychody,wyniki, akcje,

Fot. fb/AVIA Polska

– Za nami nadspodziewanie dobry grudzień i dobry cały IV kwartał, zarówno jeśli chodzi o skonsolidowaną EBITDA skorygowaną, jak i zysk księgowy. Spodziewam się solidnego zysku netto za 2020 rok, co umożliwi wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, choć nie znamy jeszcze jej wysokości – powiedział Sikorski podczas rozmowy na platformie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII).

Szef Unimotu podkreślił, że również styczeń zaczął się dla spółki bardzo dobrze.

– Na dzień dzisiejszy nie planujemy żadnej emisji akcji, ale na rynku mogą się pojawić możliwości akwizycyjne, więc nie mogę powiedzieć, że ta sytuacja na pewno się nie zmieni – dodał prezes.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,45 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o UNIMOT)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR