Unimot zrealizuje prognozę 80 mln zł skonsolidownej EBITDA skorygowanej w 2020 r.

Omawiane walory:

Prognoza 80 mln zł skonsolidowanej EBITDA skorygowanej w 2020 roku zostanie już na 100 proc. zrealizowana, poinformował prezes Adam Sikorski. Potwierdził także wypłatę dywidendy z zysku za 2020 rok.

unimot,przychody,wyniki, akcje,

Fot. fb/AVIA Polska

– Za nami nadspodziewanie dobry grudzień i dobry cały IV kwartał, zarówno jeśli chodzi o skonsolidowaną EBITDA skorygowaną, jak i zysk księgowy. Spodziewam się solidnego zysku netto za 2020 rok, co umożliwi wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, choć nie znamy jeszcze jej wysokości – powiedział Sikorski podczas rozmowy na platformie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII).

Szef Unimotu podkreślił, że również styczeń zaczął się dla spółki bardzo dobrze.

– Na dzień dzisiejszy nie planujemy żadnej emisji akcji, ale na rynku mogą się pojawić możliwości akwizycyjne, więc nie mogę powiedzieć, że ta sytuacja na pewno się nie zmieni – dodał prezes.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,45 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o UNIMOT)

 • Unimot rekomenduje 1,97 zł dywidendy na akcję

  Zarząd notowanego na GPW niezależnego importera paliw ciekłych i gazowych zarekomendował wypłatę dywidendy z zysku za 2020 r. w wysokości 16,1 mln zł, czyli 1,97 zł na akcję. Rada nadzorcza pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu w tej sprawie.

 • Unimot rozpoczyna dystrybucję olejów w Rumunii

  Pomimo pandemii Grupa UNIMOT wdraża nowe projekty i rozszerza swoje działania o kolejny europejski rynek. W ciągu najbliższych tygodni rozpocznie dostarczanie olejów smarowych Avia do stacji paliw i obsługi pojazdów w Rumunii, jak też firm transportowych.

 • 12 najciekawszych zapowiedzi i rekomendacji dywidendowych

  Sezon wyników rocznych powoli się rozkręca, a wraz z nim karuzela dywidend. Na ten moment zaledwie kilkanaście spółek złożyło mniej lub bardziej wiążące deklaracje dot. wypłat. Spośród nich StockWatch.pl wybrał 12 najciekawiej zapowiadających się propozycji.

 • Unimot: Pierwsze przychody z własnych farm fotowoltaicznych możliwe w 2021 r.

  Jeżeli do końca II kwartału 2021 roku uda się rozpocząć budowę pierwszych farm fotowoltaicznych o mocy 32 MW, to pierwsze przychody z tego tytułu możliwe są jeszcze przed końcem 2021 roku, poinformował prezes UNIMOTu Adam Sikorski.

 • Unimot szykuje kolejną tłustą dywidendę

  Adam Sikorski, prezes UNIMOTu podczas wideokonferencji zasygnalizował, że na tegoroczną dywidendę może trafić więcej niż 30 proc. zysku za 2020 rok. Stawka na akcję może być zbliżona do ubiegłorocznej, czyli najwyższej w historii spółki.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR