StockWatch.pl

Uniserv-Piecbud przed czasem uplasował emisję obligacji

Wartość zapisów na obligacje serii B Uniserv-Piecbud przekroczyła 10 mln zł, stanowiące wartość całej emisji, w związku z czym zdecydowano o skróceniu zapisów do 11 kwietnia.

– Oferta obligacji spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Już na początku drugiego tygodnia otrzymaliśmy zapisy o wartości przekraczającej 10 mln zł, które planowaliśmy pozyskać. Aby uniknąć dużej redukcji zapisów zdecydowaliśmy się na skrócenie ich przyjmowania. Bardzo duże zainteresowanie naszymi papierami ze strony inwestorów, zarówno instytucjonalnych jak i indywidualnych, potwierdza słuszność przyjętego modelu biznesowego i jego dopasowanie do oczekiwań rynku kapitałowego. Jest to dobry prognostyk dla planowanej przez nas emisji akcji i debiutu na GPW – mówi Dionizy Boryczko, prezes Uniserv-Piecbud.

Inwestorom, którzy prawidłowo złożyli i opłacili zapisy na obligacje do 9 kwietnia 2017 r. włącznie zostanie przydzielona taka liczba obligacji, na jaką złożyli zapis. W przypadku inwestorów, którzy złożyli i prawidłowo opłacili zapis 10 i 11 kwietnia 2017 r. (do momentu podjęcia uchwały przez zarząd Uniserv-Piecbud w sprawie zakończenia przyjmowania zapisów), przydział obligacji zostanie dokonany na zasadach proporcjonalnej redukcji. Obligacje zostaną przydzielone inwestorom 20 kwietnia.

Zapisy na obligacje serii B rozpoczęły się 3 kwietnia. Oprocentowanie papierów wynosi ponad 7 proc. (WIBOR3M + 535 pkt. marży), a termin zapadalności to trzy lata. Walory są zabezpieczone hipoteką i zostaną wprowadzone do obrotu na Catalyst. Środki pozyskane z emisji obligacji pozwolą grupie przyśpieszyć tempo rozwoju.

Rolę oferującego pełnił NWAI Dom Maklerski, a dodatkowo zapisy od inwestorów detalicznych przyjmowali członkowie konsorcjum – tj. Dom Maklerski BOŚ, Millennium Dom Maklerski. W poniedziałek 10 kwietnia do grona konsorcjantów przystąpił także Centralny Dom Maklerski Pekao.

Źródło: Uniserv-Piecbud

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Wakacje last minute – poznaj ich zalety

  Pogoda jesienią nie rozpieszcza, dlatego Polacy marzą o wypoczynku w miejscach, w których jest znacznie więcej słońca. Na szczęście, wycieczki zagraniczne są coraz przystępniejsze cenowo, dlatego bez przeszkód można wyrwać się na kilka dni do ciepłych krajów. Szczególną uwagę warto zwrócić na wakacje last minute, które są oferowane w niemalże każdym biurze podróży.

 • Celon Pharma zarejestrowała swój kluczowy lek w Hiszpanii

  Celon Pharma pozytywnie zakończyła procedurę rejestracyjną dla leku Salmex w Hiszpanii. Produkt będzie dystrybuowany na tym rynku poprzez lokalnego partnera posiadającego doświadczenie w marketowaniu produktów inhalacyjnych.

 • GPW znów w roli outsidera, nerwowo na 11 bit studios i The Farm 51

  Giełda w Warszawie ponownie jest jedną z najsłabszych w Europie. Humory inwestorom psują słabe dane z Chin, czy nałożone przez USA cła na produkty z Europy, ale to przede wszystkim duże spółki finansowe ciągną w dół indeksy. W centrum uwagi znalazły się spółki gamingowe i Stelmet. 

 • UOKiK wszczął postępowanie przeciwko właścicielowi Biedronki dotyczące cen

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciw spółce Jeronimo Martins Polska. Zarzuty dotyczą uwidaczniania niższych cen przy produkcie, a następnie naliczania wyższej ceny w kasie w sklepach sieci Biedronka. Jeśli te zarzuty się potwierdzą, spółce gorzi nawet 5 mld zł kary.

 • Przychody Grupy Orbis wzrosły wstępnie o 7 proc. r/r do 406 mln zł w III kw. 2019

  Przychody Grupy Orbis wzrosły o 7,2 proc. r/r do 406,1 mln zł w III kw. oraz o 3,4 proc. r/r do 1.090,2 mln zł w I-III kw. 2019 r., podała spółka, prezentując wstępne dane.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR