Uniserv-Piecbud przed czasem uplasował emisję obligacji

Wartość zapisów na obligacje serii B Uniserv-Piecbud przekroczyła 10 mln zł, stanowiące wartość całej emisji, w związku z czym zdecydowano o skróceniu zapisów do 11 kwietnia.

– Oferta obligacji spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Już na początku drugiego tygodnia otrzymaliśmy zapisy o wartości przekraczającej 10 mln zł, które planowaliśmy pozyskać. Aby uniknąć dużej redukcji zapisów zdecydowaliśmy się na skrócenie ich przyjmowania. Bardzo duże zainteresowanie naszymi papierami ze strony inwestorów, zarówno instytucjonalnych jak i indywidualnych, potwierdza słuszność przyjętego modelu biznesowego i jego dopasowanie do oczekiwań rynku kapitałowego. Jest to dobry prognostyk dla planowanej przez nas emisji akcji i debiutu na GPW – mówi Dionizy Boryczko, prezes Uniserv-Piecbud.

Inwestorom, którzy prawidłowo złożyli i opłacili zapisy na obligacje do 9 kwietnia 2017 r. włącznie zostanie przydzielona taka liczba obligacji, na jaką złożyli zapis. W przypadku inwestorów, którzy złożyli i prawidłowo opłacili zapis 10 i 11 kwietnia 2017 r. (do momentu podjęcia uchwały przez zarząd Uniserv-Piecbud w sprawie zakończenia przyjmowania zapisów), przydział obligacji zostanie dokonany na zasadach proporcjonalnej redukcji. Obligacje zostaną przydzielone inwestorom 20 kwietnia.

Zapisy na obligacje serii B rozpoczęły się 3 kwietnia. Oprocentowanie papierów wynosi ponad 7 proc. (WIBOR3M + 535 pkt. marży), a termin zapadalności to trzy lata. Walory są zabezpieczone hipoteką i zostaną wprowadzone do obrotu na Catalyst. Środki pozyskane z emisji obligacji pozwolą grupie przyśpieszyć tempo rozwoju.

Rolę oferującego pełnił NWAI Dom Maklerski, a dodatkowo zapisy od inwestorów detalicznych przyjmowali członkowie konsorcjum – tj. Dom Maklerski BOŚ, Millennium Dom Maklerski. W poniedziałek 10 kwietnia do grona konsorcjantów przystąpił także Centralny Dom Maklerski Pekao.

Źródło: Uniserv-Piecbud

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Alior Bank z negatywną perspektywą ratingu kredytowego

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego Alior Banku ze stabilnej na negatywną. Rating został utrzymany na niezmienionym poziomie BB. Zmiana jest związana z prognozowanym negatywnym wpływem kryzysu związanego z epidemią Covid-19 oraz dokonanej przez RPP serii obniżek stóp procentowych NBP na wyniki finansowe banku.

 • SEG nagrodziło 6 najlepszych spółek w Konkursie Złota Strona Emitenta XIII

  3 czerwca br. został rozstrzygnięty konkurs Złota Strona Emitenta, organizowany po raz 13. przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Ze względu na pandemię wręczenie nagród odbyło się wirtualnie. Nagrodzone spółki to XTPL, Agora, CCC, Unimot, Neuca oraz PKN Orlen.

 • Roszady w indeksach. Biomed-Lublin i Mercator awansują do mWIG40

  W wyniku kwartalnej korekty portfeli indeksów, po sesji 19 czerwca br. Biomed-Lublin i Mercator Medical zastąpią Forte oraz Stalprodukt w indeksie mWIG40, podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Udział CD Projektu w indeksie WIG20 zostanie ograniczony do 15 proc.

 • WIG20 z przytupem wrócił powyżej 1.800 pkt., kolejna mocna sesja CCC i JSW Zielony początek piątkowej sesji na GPW. W czwartek ECB otworzył giełdom okienko do dalszych wzrostów. Dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy go nie zamkną. Sesja powinna zakończyć się sporymi wzrostami indeksów.
 • Sejm przyjął tzw. tarczę 4.0, m.in. chroniącą przed wrogimi przejęciami spółek

  Sejm przyjął ustawę o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 (tzw. tarczę 4.0) wprowadzającą dopłaty do oprocentowania, a także wsparcie dla samorządów i zmiany w przetargach publicznych. Celem ustawy jest także ochrona polskich spółek przed wrogimi przejęciami z powodu gorszej sytuacji gospodarczej wywołanej epidemią COVID-19.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR