StockWatch.pl

Ursus przełożył termin publikacji raportu za 2018 r.

Omawiane walory:

Zgodnie z harmonogramem Ursus miał opublikować raport roczny 18 kwietnia. W piątek wieczorem spółka przełożyła termin na 25 kwietnia.

(Fot. fb/Ursus)

Zmiana terminu publikacji raportu często ma charakter techniczny. Jednak akcjonariusze Ursusa mają w pamięci historię z ubiegłego roku, gdy spółka przekładała publikację, tłumacząc się awarią systemu informatycznego do konsolidacji wyników finansowych grupy. Poślizg okazał się tak duży, że w maju Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła notowania akcji Ursusa. Ostatecznie raport okazał się zimnym prysznicem dla akcjonariuszy. W całym 2017 r. Ursus pokazał stratę operacyjną na poziomie 22 mln zł wobec 5,3 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spadły z 344 mln zł do 277,57 mln zł.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Od kilku jesieni 2018 r. spółka jest w stanie przyspieszonego postępowania układowego. W piątek kurs akcji spółki spadł o 0,4 proc. do 2,29 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com