StockWatch.pl

Ursus wciąż prowadzi rozmowy dot. sprzedaży udziałów Ursus Bus

Omawiane walory:

Mimo, że próba sprzedaży udziałów spółki zależnej Ursus Bus na rzecz PG Energy Capital Management zakończyła się fiaskiem, Ursus nadal prowadzi z innymi potencjalnymi zainteresowanymi rozmowy w sprawie sprzedaży Ursus Bus, poinformowała ISBnews wiceprezes spółki ds. restrukturyzacji Agnieszka Biała.

Fot. fb/UrsusBus

– Prowadzimy rozmowy z innymi potencjalnymi inwestorami i mam nadzieję, że bardzo szybko przejdziemy do etapu konkretnych negocjacji. O ważnych etapach w tym procesie będziemy informować zgodnie z przepisami prawa – powiedziała Biała w rozmowie z ISBnews.

Jak podkreśliła, jedynym ograniczeniem w zbyciu udziałów spółki Ursus Bus jest dla Ursusa zgoda sędziego-komisarza, która dodatkowo może zostać zaskarżona przez wierzycieli.

– Po stronie nabywcy, czyli spółki PG Energy Capital Management, było dokapitalizowanie spółki na określonym poziomie. Bez spełnienia tego warunku nie mieliśmy nawet po co występować z wnioskiem o zgodę na sprzedaż do sędziego-komisarza. Dlatego czekaliśmy na potwierdzenie inwestora, czy jest w stanie na wymaganym poziomie dokapitalizować spółkę, aby miała przede wszystkim zdolność przychodową – powiedziała Biała.

>> Cała nadzieja w Afryce i „elektryce” – omówienie sytuacji finansowej i wyników Ursusa po 1 kw. 2018 r.

Jak dodała, Ursus Bus osiąga przychody głównie z przetargów, więc musi mieć zdolność do wpłacania wadium przetargowego i mieć określone warunki do kontraktowania. – To są poziomy kilkumilionowe, jeśli chodzi o wpłatę wadium, czy dostarczenie gwarancji dobrego wykonania. Ursus nie jest w stanie zapewnić takiego funkcjonowania swojej spółce zależnej. Oczekiwany przez nas poziom dokapitalizowania spółki był na poziomie co najmniej 40 mln zł. To dałoby Ursus Bus bezpieczeństwo funkcjonowania, realizacji obecnie posiadanych kontraktów i przystępowania do kolejnych – podkreśliła.

Zapewniła jednocześnie, że sam produkt Ursus Bus jest absolutnie klasy światowej. – Mam tu na myśli autobusy elektryczne i wodorowe. Jednak bez dużego dokapitalizowania sytuacja w tej spółce jest już bardzo trudna i niestety się pogarsza – zaznaczyła.

– Oczywiście jeżeli te rozmowy nie przyniosą rezultatu i nie dojdzie do sprzedaży Ursus Bus, istnieje ryzyko upadłości tej spółki, ale jestem przekonana, że ta droga jest jeszcze przedwczesna – podsumowała Biała.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Dzień trzech wiedźm na GPW, w grze Ursus i Getin Noble Bank

  Tematy spółkowe, w tym m.in. opublikowane wyniki finansowe, zdominowały pierwszą połowę sesji na giełdzie w Warszawie. W drugiej jej części, a zwłaszcza w samej końcówce, motorem zmian będą już wygasające dziś wrześniowe serie instrumentów pochodnych. To gwarantuje mocne wahania notowań indeksu WIG20.

 • Ursus sprzeda Trioliet B.V. zakład w Opalenicy za ok. 6,8 mln zł

  Cena sprzedaży zakładu URSUSa w Opalenicy na rzecz Trioliet B.V ma wynieść, w zależności od wartości i wyceny stanów magazynowych i produkcji w toku, około 6,8 mln zł i będzie pomniejszona o koszt naprawy elementów kanalizacji, tj. kwotę około 160 tys. zł.  

 • Sąd chce odebrać Ursusowi ochronę przed wierzycielami

  O umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego producent maszyn rolniczych dowiedział się jeszcze pod koniec sierpnia. W ubiegły czwartek URSUS otrzymał decyzję wraz z uzasadnieniem, od której zamierza się odwołać.

 • Wzrosty made in China, gorąco na kursach Kruka i Kani

  Decyzja Banku Chin przebudziła WIG20 i w efekcie piątek indeks blue chipów jest jednym z najlepszych w Europie. Od rana na GPW harcują też średniaki i maluchy. Kolejny już dzień gorąco jest na akcjach URSUSa, a także na Kruku, Impelu i ZM Kania.

 • Play hamuje odbicie na WIG20, w grze Ursus i Grupa Azoty

  Akcje Play tanieją o prawie 13 proc., po tym jak dwóch największych akcjonariuszy zdecydowało się na przyspieszoną sprzedaż sporego pakietu. Wyprzedaż telekomunikacyjnej spółki hamuje odbicie na WIG20. Całość robi niestety słabe wrażenie, a dowiezienie początkowych wzrostów do końca dnia stoi pod znakiem zapytania.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR