Vestor DM obniżył cenę docelową akcji Kruka do 211 zł

Omawiane walory:

Biuro w raporcie z 24 czerwca ścięło cenę docelową dla Kruka z 239 zł do 211 zł i obniżyło rekomendację z kupuj do akumuluj. W środę kurs akcji największej polskiej firmy windykacyjnej spada o 2 proc. do 184,90 zł.

W czerwcowym raporcie biuro obniżyło prognozę zysku netto Kruka na 2019 r. o 9 proc. i o 15 proc. na 2020 r. Powodem są wyniki spółki za 2018 r. oraz niższe oczekiwane zwroty z portfeli. Eksperci uważają, że zakładany w strategii cel zysku netto na poziomie 700 mln zł w 2024 r. jest mało prawdopodobny.

– W dalszym ciągu oczekujemy jednak stopniowego wzrostu wyników Kruka – cash EBITDA o 9/7 proc. oraz zysku netto o 7/5 proc. Widzimy również kilka ważnych czynników wspierających wzrost biznesu w najbliższych latach, w tym m.in. spadek konkurencji w Polsce oraz odbudowujący się rynek wierzytelności w Rumunii. Głęboki derating spółki jest naszym zdaniem nie do końca uzasadniony, ponieważ w pewnym stopniu wynika ze słabości zagranicznych spółek porównywalnych, z których cześć miała swoje własne problemy. Obecną wycenę na 10.2x P/E, z 19-proc. oraz 21-proc. dyskontem do 3/5Y średniej uważamy za atrakcyjną – czytamy w raporcie.

>> Forza Kruk – omówienie sprawozdania finansowego po I kw. 2019 r.

Vestor DM w najbliższych dwóch latach zakłada stopniowy wzrost biznesu przede wszystkim w oparciu o operacje w Polsce i w Rumunii. Istotna poprawa efektywności we Włoszech będzie stanowiła upside dla prognoz biura.

– Istotny de-rating Kruka w ostatnich dwóch latach wynikał naszym zdaniem z dwóch czynników: 1) obniżenia wiarygodności spółki, 2) niższych wskaźników wyceny zagranicznych spółek porównywalnych. O ile część de-ratingu wynikającą z obniżenia wiarygodności uważamy za uzasadnioną, trudno znaleźć uzasadnienie dla przełożenia na Kruka niższych wycen spółek zagranicznych, skoro niektóre z nich miały swoje własne lokalne i regulacyjne problemy – czytamy dalej.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. W środę przed południem kurs akcji Kruka spada o 2,3 proc. do 184,30 zł.

Raport na temat Kruka powstał 25 czerwca 2019 r. Autorem opracowania jest Michał Fidelus, dyrektor działu analiz Vestor DM. Skrót raportu jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR