StockWatch.pl

Vestor DM wycenił jedną akcję Grupy Azoty na nieco ponad 62 zł

Omawiane walory:

Analitycy Domu Maklerskiego Vestor rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Grupy Azoty wyznaczając cenę docelową na 62,10 zł i rekomendując sprzedaj, wynika z raportu datowanego na 25 kwietnia.

Rekomendacja została wydana przy cenie 68,90 zł za akcję. W czwartek około godziny 14:30 kurs Grupy Azoty wynosił 70,20 zł, po spadku o 0,54 proc. wobec ostatniego zamknięcia.

– Uważamy, że poprawa wyników po trudnym 2016, będzie wolniejsza w 2017-18 niż implikowana przez konsensus. W naszej ocenie, trudna sytuacja makroekonomiczna w sektorze nawozów, wysokie wydatki inwestycyjne/niski poziom generowanej wolnej gotówki oraz ryzyko inwestycji motywowanych przez polityczne czynniki implikują dyskonto do historycznej wyceny oraz spółek porównawczych (jak Yara) – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że spółka wygeneruje w 2017 i 2018 EBITDA na poziomie 1,1 mld zł oraz 1,2 mld zł, 415 mln zł i 462 mln zł zysku netto, przy przychodach odpowiednio 9,5 mld zł i 9,9 mld zł. >> Więcej na temat sytuacji fundamentalnej Grupy Azoty przeczytasz w raporcie StockWatch.pl

>> Czy warto inwestować w złoto w 2017 roku? Zobacz analizy i oczekiwania >>>

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Grupaazoty, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com