Vestor DM zaleca kupno akcji Alior Banku i Handlowego

Omawiane walory: ,

W raportach z 5 września Vestor DM obniżył ceny docelowe dla Alior Banku i Banku Handlowego odpowiednio o 25 proc. i 15 proc. Mimo cięcia, ceny wciąż są o kilkanaście procent wyższe od rynkowych. 

Alior, Handlowy, banki, rekomendacje, akcje

Vestor DM zaleca kupno akcji Alior Banku i Handlowego

Biuro obniżyło cenę docelową dla Alior Banku do 52 zł z 70 zł poprzednio oraz podtrzymało rekomendację kupuj. Eksperci zwracają uwagę, że I połowa br. była bardzo trudna dla banku. W minionych kwartałach wyniki Aliora były pod presją wysokich rezerw w segmencie korporacyjnym, a biorąc pod uwagę nadchodzące spowolnienie gospodarcze, ryzyko dalszego stopniowego pogorszenia jakości aktywów jest wciąż istotne, oceniają analitycy.

– Wyniki za 1H19 – w tym również istotny wzrost składki na resolution – skłoniły nas do obniżenia naszych prognoz zysku netto w latach 2019/20E o odpowiednio 25/14 proc. Podczas gdy w opinii zarządu wzrost kosztów ryzyka w 2Q19 miał charakter jednorazowy, w naszych prognozach zakładamy, że saldo rezerw będzie płaskie w 2020 r. oraz wzrośnie o 11 proc. r/r w 2021 r. W naszym przekonaniu jednak kluczowe ryzyka banku są już odzwierciedlone w wycenie. Na naszych prognozach Alior jest notowany na 6.4x 2020E P/E oraz 0.65x P/BV. W porównaniu do historycznych poziomów obecna wycena oferuje 16/43 proc. dyskonto do 1/3Y średniej na 1YF P/E oraz 27/39 proc. dyskonto na 1YF P/BV. O ile perspektywy wzrostu banku w najbliższych latach nie wydają się już aż tak obiecujące, obecna wycena – biorąc pod uwagę brak ryzyka CHF – jest w naszym przekonaniu atrakcyjna – czytamy w raporcie Vestor DM.

Z kolei dla Banku Handlowego biuro obniżyło cenę docelową do 63 zł z 74,50 zł poprzednio, ale ze względu na spadek kursu akcji analitycy podwyższyli zalecenie do kupuj z neutralnie. Według ekspertów, I połowa roku była dla banku wymagająca ze względu na podwyższenie składki na BFG (1Q19) oraz wzrost rezerw w segmencie korporacyjnym (2Q19).

– Obniżamy nasze prognozy zysku netto na 2019/20E o 17/8 proc., ale uważamy, że Handlowy stanowi obecnie ciekawą okazję inwestycyjną z następujących powodów: 1) Z oczekiwaną stopą dywidendy 6,3 proc. bank pozostaje najlepszym, lub jednym z dwóch najlepszych obecnie banków dywidendowych w Polsce, 2) O ile w naszych prognozach na 2020 r. zakładamy dalszy wzrost skorygowanych kosztów ryzyka, spodziewamy się jednocześnie wyraźnej odbudowy EPS w przyszłym roku (o 24 proc. r/r), 3) Wynik handlowy banku w ciągu ostatnich kilku lat stał się znacznie bardziej powtarzalny, 4) Obecną wycenę Handlowego uważamy za atrakcyjną (z 20/31 proc. dyskontem do 1/3Y średniej na 1YF P/BV), 5) Bank praktycznie nie jest eksponowany na ryzyko CHF – czytamy w rekomendacji Vestor DM.

Raport na temat Alior Banku powstał 5 września 2019 r. Autorem opracowania jest Michał Fidelus, dyrektor działu analiz Vestor DM. Skrót raportu jest do pobrania TUTAJ

Raport na temat Banku Handlowego powstał 5 września 2019 r. Autorem opracowania jest Michał Fidelus, dyrektor działu analiz Vestor DM. Skrót raportu jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Alior, handlowy, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR