X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

VII edycja Akademii Energii zakończona!

Opublikowano: 2018-07-06 13:42:39

W środę 27 czerwca 2018 roku odbyło się Uroczyste Podsumowanie siódmej już edycji Akademii Energii organizowanej przez Fundację im. Lesława A. Pagi. StockWatch.pl objął wydarzenia patronatem medialnym.

Komunikat prasowy

Zgromadzonych w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych gości powitali prowadzący galę: Marta Płowiec – Dyrektor ds. Operacyjnych Fundacji im. Lesława A. Pagi oraz Michał Baranowski – Prezes firmy Elo.city, dziennikarz portalu Menadżer Floty. Przemówienie otwierające wygłosiła Ewa Paga – Prezes Zarządu Fundacji im. Lesława A. Pagi. W swojej przemowie położyła nacisk na znaczenie kształcenia młodych liderów w branży energetycznej, którzy będą stanowić o przyszłych rozwiązaniach w tym sektorze.

Następnie głos zabrał Maciej Bando – Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, który podkreślił znaczenie młodego pokolenia specjalistów w branży energetycznej, którzy będą niebawem decydować o przyszłości sektora energetycznego. Potem na scenę został zaproszony Mariusz Kozłowski – Zastępca Dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM SA. W swojej wypowiedzi poruszył ważny wątek dotyczący Akademii Energii – staże realizowane przez stypendystów w firmach partnerskich. Zwrócił uwagę, że spółka w projekcie bierze udział od 2012 r. Podkreślił także, że Alumni Akademii po stażu często znajdują zatrudnienie w strukturach firmy. Na koniec pierwszej części Gali dr Dariusz Dzirba – Dyrektor Departamentu Badań i Rozwoju PGNiG SA odczytał list od Wiceprezesa ds. Rozwoju – Łukasza Kroplewskiego. Dyrektor Departamentu Badań i Rozwoju PGNiG SA odczytał list od Wiceprezesa ds. Rozwoju Spółki – Łukasza Kroplewskiego.

– Ten projekt jest kierowany do osób, których wspólną pasją jest energetyka, których cechuje kreatywne i nieszablonowe myślenie, które mogą wnieść nową jakość do naszej pracy. Jest to szczególnie ważne myśląc o przyszłości tego sektora – brzmiał fragment listu.

W drugiej części uroczystości przedstawiciele firm partnerskich zasiedli w panelu eksperckim, którego moderatorem był Piotr Stępiński z BiznesAlert. Pośród Panelistów znaleźli się Maciej Bando – Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, dr Dariusz Dzirba – Dyrektor Departamentu Badań i Rozwoju PGNiG SA, dr Dawid Klimczak – Prezes Zarządu Enei Trading, mec. Magdalena Mitas – Adwokat/Partner Kancelaria Magnusson Tokaj i Partnerzy, Piotr Obrycki – Dyrektor Biura Badań i Rozwoju PKP Energetyka SA, dr hab. Ryszard Stefański – Dyrektor Działu Rozwoju Przedsiębiorstwa EWE Polska sp. z o.o. oraz dr Tomasz Żołyniak – Prezes Zarządu Energia Polska sp. z o.o. Tematem przewodnim panelu było pytanie „Odbiorca energii i gazu w inteligentnym mieście – quo vadis energetyko?”. Podczas panelu eksperci mieli okazję komentować i odpowiadać na pytania dotyczące prezentacji przygotowanych przez Alumnów VII edycji Akademii Energii.

Pierwsza z grup poruszyła temat podejścia konsumentów do zmiany sprzedawcy energii. Dokonano porównania sytuacji na polskim rynku do tej panującej w innych krajach Unii Europejskiej. Następnie została poruszona kwestia samowystarczalności energetycznej – wskazano przykłady rozwiązań alternatywnych dla energetyki konwencjonalnej. Trzecia prezentacja skupiła się na przedstawieniu najbliższych paliw przyszłości, które będą zasilać transport prywatny i publiczny oraz wiele innych infrastruktur, np. przemysłowych. Czwarta grupa przedstawiła jak zmiany w energetyce i zbliżanie się do większego udziału w OZE może wpłynąć na jakość powietrza w Polsce – dyskusja dotyczyła rozwiązań prawnych w tym zakresie i ich wpływu na zmniejszenie się problemu smogu w Polsce. Na koniec poruszona została digitalizacji w energetyce.

VII edycja Akademii Energii została objęta patronatem honorowym przez Ministerstwo Energii i Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Partnerem Strategicznym po raz siódmy został Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM SA. W tym roku po raz pierwszy Partnerem Strategicznym Akademii zostało również Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA.

W gronie firm będących Partnerami są: Enea SA, Energia Polska sp. z o.o., EWE Polska sp. z o.o., Grupa LOTOS SA, Kancelaria Magnusson Tokaj i Partnerzy, PKP Energetyka SA i  The Boston Consulting Group.

Patronat medialny nad projektem objęli: Rzeczpospolita, biznesalert.pl, CIRE.pl, energetyka24.com,  reo.pl, PAP Biznes, wysokienapiecie.pl, StockWatch.pl, GramwZielone.pl, elektroonline.pl oraz elektroenergetyka.pl.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • Europejski kompromis dot. limitu kadmu w nawozach winduje kurs akcji Grupy Azoty

  Parlament Europejski i państwa członkowskie zawarły ważne dla europejskiego rolnictwa porozumienie dotyczące ograniczenia zawartości kadmu w nawozach. Kontrowersyjny limit został ustalony na poziomie 60 mg/kg, co jest dobrą wiadomością dla polskiego producenta.

 • Cena ropy naftowej sięga tegorocznych minimów

  O ile notowania złota i miedzi w bieżącym tygodniu pną się w górę, to zupełnie inna sytuacja panuje na rynku ropy naftowej. Inwestorzy są tam dużo bardziej pesymistyczni, a cena ropy sięga tegorocznych minimów.

 • Selvita podczas ASH 2018 zaprezentuje wyniki projektu SEL120

  Selvita zaprezentuje najnowsze wyniki projektu SEL120, małocząsteczkowego inhibitora CDK8 o potencjalnym zastosowaniu w leczeniu ostrej białaczki szpikowej, podczas 60. American Society of Hematology Annual Meeting (ASH 2018), które odbędzie się w dniach 1-4 grudnia 2018 r. w San Diego.

 • Analiza techniczna 4 spadających noży z portfela Leszka Czarneckiego

  Łapanie spadających noży i na giełdzie i w życiu codziennym często kończy się źle. Jednak nawet po najbardziej drastycznych przecenach przychodzi czas na solidną (choć zazwyczaj krótką) korektę wzrostową. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku na StockWatch.pl sprawdził, jak po środowym odbiciu prezentuje się układ techniczny na wykresach Idea Banku, Getinu, Getin Noble Banku oraz Open Finance.

 • A jednak może być lepiej niż na Wall Street

  Po wtorkowym „przesileniu” rynki zaczęły łapać grunt pod nogami. Szczególnie cieszy relatywna siła WIG20, który był dziś zdecydowanym liderem wzrostów na Starym Kontynencie. Polski indeks blue chipów w skali ostatniego miesiąca zyskał 1,2 proc., natomiast w tym samym czasie S&P500 stracił 3,7 proc., a Nasdaq -6,5 proc. Jak widać, scenariusz w którym polski parkiet wypada lepiej na tle pogrążonej w korekcie Wall Street jest możliwy, choć faktem jest, że empirycznie zjawisko to bywa rzadkością.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku