Wartość inwestycji Grupy Kruk w portfele wzrosła do 159 mln zł w I kw.

Omawiane walory:

Kruk zainwestował 159 mln zł w portfele wierzytelności o łącznym nominale 877 mln zł w I kw. 2021 roku, co oznacza wzrost o 180 proc. r/r. Największe inwestycje zostały dokonane na rynku polskim, a ponadto Grupa Kruk zainwestowała w portfele detaliczne w Rumunii, Czechach i na Słowacji.

kruk,akcje,inwestycje, portfel,

Wartość inwestycji Grupy Kruk w portfele wzrosła do 159 mln zł w I kw.

– Zainwestowaliśmy w portfele bankowe oraz od niebankowych instytucji finansowych. Wyceniamy portfele na wszystkich rynkach naszej operacyjnej obecności. Nakłady z pierwszych trzech miesięcy 2021, które były powyżej naszego budżetu, są dobrym prognostykiem na ten rok. Mamy dobry dostęp do finansowania i sytuację płynnościową i operacyjnie jesteśmy przygotowani na nowe aktywa – powiedział CEO Kruka Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Spłaty na portfelach nabytych przez Grupę Kruk wyniosły 512 mln zł w I kw. br. Były one większe o 34 mln zł (7 proc.) r/r. Jest to najlepszy kwartał pod względem wpłat w historii Grupy.

– Pierwszy raz w historii przebiliśmy poziom 500 mln zł spłat w kwartale. Na dzisiaj nie widzimy istotnych negatywnych wpływów trzeciej fali pandemii na osiągane spłaty. Utrzymuje się dobry trend, szczególnie na portfelach detalicznych niezabezpieczonych – dodał Krupa.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Kruk)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR