Wartość portfela zamówień Erbudu wzrosła do 1,5 mld zł

Omawiane walory:

Tylko od początku lipca budowlana grupa podpisała blisko 30 nowych kontraktów, których wartość przekracza 400 mln zł. Najnowsza zdobycz dotyczy budowy centrum handlowego w Katowicach za 75 mln zł.

Erbud skrzętnie gromadzi nowe kontrakty. Pod koniec sierpnia spółka podpisała umowę na budowę budynku handlowo-usługowego. Wartość kontraktu to 37 mln zł. W minionym miesiącu było jeszcze zlecenie na wykonanie w systemie generalnego wykonawstwa kompleksu mieszkalnego o wartości 29,15 mln zł i apartamentów za 32,18 mln zł oraz dwóch obiektów hotelowych za 64,2 mln zł.

Na koniec czerwca portfel zamówień grupy opiewał na 1,1 mld zł, z czego na 2016 r. przypadały prace o wartości 704,7 mln zł. Dodatkowo od 1 lipca do 29 sierpnia br. Erbud podpisał 27 umów o łącznej wartości 300,7 mln zł. Później jeszcze zawarł dwa cenne kontrakty o wartości w sumie 112 mln zł. Posiada też dwie umowy warunkowe: na budowę galerii handlowo-usługowej Galerii Młociny (534,6 mln zł) oraz na budowę biurowca w Łodzi (103,8 mln zł). >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Erbudu

(Fot. DP/stockwatch.pl)

(Fot. DP/stockwatch.pl)

W I półroczu 2016 r. skonsolidowane przychody Erbudu obniżyły się o 2 proc. r/r do 788,2 mln zł. Grupa koncentruje się na podstawowej działalności, czyli usługach budowlano-montażowych, wykonywanych zarówno w systemie generalnego wykonawstwa jak i podwykonawstwa. Należy zwrócić uwagę, że w minionym półroczu zagraniczne przychody wzrosły o 60,5 proc. do ponad 130 mln zł. Zysk operacyjny grupy wzrósł w tym okresie o 65 proc. do 28 mln zł. Natomiast na poziomie wyniku netto pojawiła się strata (-8,2 mln zł). To skutek one-offu związanego z wyceną transakcji sprzedaży spółki Budlex.

Od początku roku akcje Erbudu zyskały na wartości ponad 13 proc. W tym czasie WIG-Budownictwo spadł o ponad 2 proc. W skali dwunastomiesięcznej lepiej ma się branżowy indeks, który traci niespełna 2 proc., a notowania spółki ponad 6 proc. 

wykres_erbud

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Erbud)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR