Wawel dostał zielone światło na skup akcji własnych, ale po cenie niższej od rynkowej

Omawiane walory:
Akcjonariusze Wawelu udzielili zarządowi upoważnienia do nabywania nie więcej niż 100 tys. akcji własnych po cenie nie wyższej niż 560 zł za sztukę i zdecydowali o utworzeniu kapitału rezerwowego wysokości 56,2 mln zł na ten cel, wynika z uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.
wawel,akcje,buyback

Wawel dostał zielone światło na skup akcji własnych za 56 mln zł

– Maksymalna liczba akcji własnych, która może zostać nabyta przez spółkę wynosi 100 000 akcji o łącznej wartości nominalnej 500 000 zł i które to akcje stanowią 6,6678% kapitału zakładowego na dzień podjęcia niniejszej uchwały […] Łączna maksymalna wysokość zapłaty za nabywane akcje własne spółki w ramach niniejszego upoważnienia będzie nie większa niż 56 200 000 zł, z zastrzeżeniem, iż kwota ta obejmuje zarówno cenę za nabywane akcje własne spółki, jak również koszty ich nabycia – czytamy w podjętych uchwałach NWZ.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W ramach upoważnienia, akcje własne będą nabywane przez spółkę za cenę nie niższą niż 5 zł i nie wyższą niż 560 zł za jedną akcję. We wtorek na zamknięciu sesji za jeden walor spółki płacono 602 zł.

Akcjonariusze Wawelu zdecydowali o utworzeniu kapitału rezerwowego wysokości 56,2 mln zł z przeznaczeniem na zapłatę ceny za akcje własne oraz pokrycie kosztów ich nabycia.

– Zarząd upoważniony jest do nabywania akcji własnych spółki w okresie od dnia podjęcia niniejszej uchwały do dnia 30 czerwca 2023 roku, nie dłużej jednak niż do momentu wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel – czytamy także.

Wawel to producent czekolad, batonów, cukierków i bombonierek, notowany na warszawskiej giełdzie od 1998 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Wawel)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR