We wrześniu IMC wypłaci 0,05 euro dywidendy zaliczkowej na akcję

Omawiane walory:

Grupa rolnicza IMC (d. Industrial Milk Company) wypłaci dywidendę zaliczkową w wysokości 0,05 euro na akcję 27 września. Dniem dywidendy będzie 20 września.

– Dywidenda w wysokości 0,05 euro na akcję zatwierdzona uchwałą rady dyrektorów zostanie wypłacona akcjonariuszom w dniu 27 września 2017 r. – czytamy w komunikacie.

Zgodnie ze stawką podatkową w Luksemburgu, od wypłaty dywidendy zostanie potrącony podatek w wysokości 15 proc., podano także.
W I poł. 2017 r. IMC odnotowało 30,3 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 32,8 mln USD zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny spadł r/r z 42,91 mln USD do 34,46 mln USD. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 62,64 mln USD w I poł. 2017 r. wobec 54,37 mln USD rok wcześniej. Znormalizowany zysk EBITA w I poł. 2017 r. wyniósł 40,06 mln USD wobec 49,58 mln USD zysku rok wcześniej.

Zarejestrowana w Luksemburgu IMC jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Od maja 2011 r. IMC jest notowane na GPW.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT imcompany, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR